27 grudnia 2022

Jak dojechać na dworzec ZOB w Berlinie?


Follow me! Aktualności Jak dojechać na dworzec ZOB w Berlinie?

Centralny Dworzec Autobusowy ZOB, czyli Flixbus Szczecin Berlin

ZOB czyli Zentraler Omnibusbahnhof Berlin to główny dworzec autobusowy znajdujący się na zachodnim skraju śródmieścia berlińskiego okręgu Charlottenburg-Wilmersdorf. Usytuowany jest w sąsiedztwie terenów targowych przy ul. Masurenallee oraz Berlińskiej Wieży Radiowej.

Uruchomiony został w 1966 roku z inicjatywy Gustava Severina (założyciela Stowarzyszenia Berlińskich Operatorów Autobusów i Autokarów). Przez kolejne lata dzięki swojemu geograficznemu położeniu dworzec ZOB odgrywał szczególną rolę w komunikacji, jako brama do Europy Wschodniej. Zyskał ogromnie na znaczeniu, jako centralny węzeł komunikacyjny stolicy Niemiec.

Berliński dworzec oferuje łącznie 27 przystanków dla autobusów linii dalekobieżnych i okazjonalnej komunikacji autobusowej. Obecnie z dworca regularnie korzysta ponad 50 firm autobusowych. Dzięki licznym liniom łączy Berlin ze wszystkimi dużymi miastami w Niemczech i w Europie.

W odległości około 400 metrów od dworca ZOB znajduje się stacja metra Kaiserdamm (U2) oraz stacja kolejki miejskiej S-Bahn Messe Nord/ICC.

Jak dojechać na Centralny Dworzec Autobusowy ZOB ze Szczecina?

Najwygodniejszym połączeniem na linii Szczecin – Berlin ZOB jest przejazd Flixbusem. Zielone autokary kursują codziennie, łącznie ponad 25 razy tygodniowo. Decydując się na takie połączenie, pojeździsz nowoczesnym autokarem marki Mercedes lub Setra, wyposażonym w wiele udogodnień (toaleta, klimatyzacja, darmowe wifi, gniazdka 230 V). Czas dojazdu to około 3 godziny.

Ile kosztuje przejazd na Dworzec ZOB ze Szczecina?

Bilety na autokar do Berlina ZOB zaczynają się już do 49,99 zł. Możesz je kupić:

—————-

Zobacz także: