25 października 2022

Przejazdy autokarowe Szczecin – Alexanderplatz


Follow me! Aktualności Przejazdy autokarowe Szczecin – Alexanderplatz

Alex, czyli centralny węzeł komunikacyjny i punkt startowy do zwiedzania Berlina

 

Alexanderplatz to największy plac w Niemczech. Położony we wschodniej części Berlina w dzielnicy Mitte. Plac został nazwany na cześć cara Rosji Aleksandra I. To miejsce tętniące życiem. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów Berlina i jedno z najpopularniejsze miejsce w stolicy Niemiec.

W okolicy Aleksanderplatz rozmieszczone są liczne restauracje oraz centra handlowe m.in. Galeria Alexa czy Galeria Kaufhof (a w nich setki sklepów największych światowych marek takich jak Primark, TK Maxx). W sercu placu ulokowany jest Zegar Światowy Urania pokazujący 24 strefy czasowe. Nad placem góruje Berlińska Wieża Telewizyjna sięgająca wysokości 368 metrów. Jest ona tym samym najwyższym budynkiem w Niemczech i czwartym co do wielkości wolnostojącym obiektem w Europie. W najbliższym otoczeniu znajdziemy ponadto popularny hotel Radisson Park Inn, kościół Marienkirsche i Ratusz Berliński oraz Wyspę Muzeów.

Alexanderplatz to także centralny węzeł komunikacyjny. Znajduje się na nim stacja szybkiej kolei miejskiej oraz stacje metra dla czterech linii. Wokół placu rozlokowane są ponadto przystanki autobusowe (zarówno komunikacji miejskiej, jak i turystycznej – przeznaczone do zwiedzania miasta szlakiem najcenniejszych zabytków). Tu także zatrzymują się autokary Flixbus m.in. te “z” i “do” Szczecina.

Komfortowo, bezpiecznie i punktualnie

Wszystkie transfery liniowe do Berlina na:

  • Berlin Alexanderplatz,
  • Lotnisko Berlin Brandenburg przy terminalu T1/T2,
  • Berlin Südkreuz – przy dworcu kolejowym,
  • Berlin ZOB – Centralny Dworzec Autobusowy,

realizowane są komfortowymi autokarami marki Mercedes i Setra, wyposażonymi w wygodne, poszerzane fotele, gniazdka 230V, złącza USB, pasy bezpieczeństwa, toaletę, rozkładane stoliki, podnóżki oraz bezpłatny dostęp do wifi.

Podróżuj w dobrej cenie z Flixbus

Im szybciej zaplanujesz swoją podróż Flixbusem, np. na trasie Szczecin – Alexanderplatz – Szczecin, tym tańsze bilety możesz kupić. Każdy, kto odpowiednio wcześniej kupi bilet, ma szansę załapać się na promocyjne zniżki. Pamiętajcie jednak – pula tańszych przejazdów jest ograniczona.

 

Jak kupić bilety na Flixbus? 

Opcji jest kilka:

  1. Przyjdź do naszego stacjonarnego Biura Obsługi Podróżnych (Loty Plus al. Wyzwolenia 17)
  2. Skorzystaj z aplikacji Flixbus.
  3. Wejdź na stronę www.flixbus.pl
  4. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta: telefonicznie (+48) 91 48 50 422 lub mailowa biuro@followme.pl
Zobacz także: