20 stycznia 2021

Lockdown w Niemczech przedłużony


Follow me! Aktualności Lockdown w Niemczech przedłużony

Lockdown w Niemczech przedłużony

Niemiecki rząd podjął decyzję o przedłużeniu Lockdownu co najmniej do 14 lutego 2021 roku.  Kontynuowanie lockdownu w Niemczech nie wpływa na realizację przejazdów Follow me! W dalszym ciągu możecie z nami podróżować bez obowiązku odbywania kwarantanny czy poddawaniu się testom na COVID-19.

Szczegółowe informacje dla podróżujących znajdziesz w artykule: Czy mogę wjechać do Niemiec?

Aktualne obostrzenia w Niemczech

Przedłużenie Lockdown w Niemczech, że w dalszym ciągu pozostaną zamknięte restauracje, obiekty kulturalne i handel detaliczny. Pozostaną jedynie czynne sklepy spożywcze, drogerie czy apteki. Zwiększono obostrzenia związane ze spotkaniami, aktualnie można się spotkać tylko z jedną osobą spoza gospodarstwa domowego.

Aktualizacja: nastąpiły zmiany zasad tranzytu zwłaszcza z obszarów o szczególnie wysokim ryzyku związanym z mutacjami wirusa. Zapoznaj się z naszym wpisem: Zmiany w tranzycie przez Niemcy 

Burzliwa dyskusja na temat powrotu do szkół

Decyzje odnośnie wznowienia nauki stacjonarnej podejmują landy, a nie rząd, dlatego dyskusja na ten temat była bardzo żarliwa. Ostatecznie postanowiono, że szkoły i przedszkola również zostaną zamknięte do 14 lutego a nauka będzie odbywała się zdalnie.

Zaostrzenie przepisów związanych m.in. z maseczkami

Postanowiono uregulować kwestię dotyczącą maseczek ochronnych, a dokładnie ich rodzaju i skuteczności ochrony. Do odwołania w komunikacji miejskiej i zbiorowej obowiązkowa będzie jednorazowa maseczka chirurgiczna lub maseczka typu KN95/N95 lub FFP2, zabronione jest podróżowanie m.in. z materiałowymi maseczkami lub chustami.

Lockdown w Niemczech wynika z ochrony przed nową mutacją wirusa

Decyzja o podtrzymaniu lockdownu oraz zwiększeniu obostrzeń wynika z obawy przed nową mutacją wirusa, którą odkryto w Wielkiej Brytanii. W Niemczech od kilku tygodni wysoki wskaźnik nowych przypadków COVID-19, wprowadzone obostrzenia w grudniu spowodowały jednak jego systematyczne spadanie. Rząd chce utrzymać ten trend w kolejnych tygodniach.

 

UWAGA: Powyższy wpis ma jedynie charakter informacyjny, wiadomości w nim zawarte są aktualne na dzień publikacji tekstu. Przed planowaną podróżą sprawdź koniecznie aktualizację obostrzeń na oficjalnych stronach rządowych krajów z których lub do których podróżujesz. Skontaktuj się również ze swoją linią lotniczą, czy podczas odprawy nie będzie wymagała od Ciebie ważnego testu na koronawirusa.

źródło: www.dw.com


Pozostałe aktualności:

Wjazd do Niemiec a lockdown?

Berlin BER gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa 

Przejazdy do Polski bez obowiązkowej kwarantanny