12 stycznia 2021

Przejazdy do Polski bez obowiązkowej kwarantanny


Follow me! Aktualności Przejazdy do Polski bez obowiązkowej kwarantanny

Przejazdy do Polski bez obowiązkowej kwarantanny

Wprowadzone 28 grudnia 2020 r. ograniczenia związane z powrotem do Polski zostały wydłużone co najmniej do końca stycznia 2021 roku. Obowiązujące przepisy nakładają obowiązek odbycia 10 dniowej kwarantanny pasażerom, którzy wracają do kraju komunikacją zbiorową m.in. połączenia kolejowe, połączenia lotnicze.

Jak możemy przeczytać na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

„Ograniczenie dotyczy osób, które m.in. przekraczają granicę RP transportem zorganizowanym. Dotyczy osób, które przekroczyły granicę Polski (stanowiącą zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną granicę UE) samolotem, autobusem lub innym środkiem transportu zbiorowego.”

Powrót do Polski bez kwarantanny? To możliwe.

Pasażerowie wybierający tzw. przejazd indywidualny zwolnieni są z obowiązku odbycia kwarantanny. Warto jednak wybrać sprawdzonego i legalnego przewoźnika, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i pominąć ewentualne problemy podczas kontroli jeszcze po stronie niemieckiej (czytaj więcej na „Lockdown w Niemczech. Czy możesz wjechać do Niemiec?”).

Jeżeli wracasz do Polski np. lądując na lotnisku Berlin Brandenburg, warto wybrać tzw. przejazd indywidualny z Follow me! Pasażerowie decydujący się na taki przejazd zwolnieni są z obowiązkowej kwarantanny w Polsce a podczas podróży przez Niemcy mają dowód, że znajdują się w tzw. tranzycie i nie podlegają wówczas lokalnym obostrzeniom.

Przejazd indywidualny do Polski. Business Taxi z Niemiec do Polski?

Cena przejazdu uzależniona jest od miejsca odbioru pasażera oraz od miejsca docelowego przejazdu. Przykładowo Business Taxi z Berlina do Szczecina kosztuje 429 zł brutto, w tej cenie może podróżować maksymalnie 3 pasażerów. Przejazd realizowany jest komfortowym Mercedesem e-class lub BMW 5.
Przejazd indywidualny możesz zarezerwować on-line na naszej stronie, cały proces wraz z płatnością on-line zajmie Ci zaledwie 89 sekund!

WAŻNE: Jeżeli interesuje Cię przejazd na niestandardowej trasie której nie dodaliśmy w systemie napisz do nas na adres biuro@followme.pl, wycenę takiego przejazdu otrzymasz błyskawicznie w odpowiedzi zwrotnej. Realizujemy przejazdy po całej Europie.

Przejazdy do Polski – najpopularniejsze trasy wybierane przez naszych klientów

Bezpieczeństwo przejazdów

Przejazd odbywa się z zachowaniem wymogów formalnych obowiązujących na terenie Niemiec i Polski oraz wszystkich zaleceń służb sanitarnych .
Podczas naszych przejazdów masz pewność zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa:

  • „bezkontaktowa” obsługa pasażera – wydzielona strefa kierowcy
  • obowiązek zakrywania ust i nosa
  • dezynfekcja dłoni przed każdym przejazdem
  • regularna dezynfekcja i ozonowanie pojazdów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Tel. +48 91 48 50 422

e-mail: biuro@followme.pl