17 maja 2023

Zaplanuj niezapomniany Dzień Dziecka w Berlinie


Follow me! Aktualności Zaplanuj niezapomniany Dzień Dziecka w Berlinie

Chcesz zrobić niespodziankę swoim pociechom? Zabierz je na Dzień Dziecka do Berlina!

 

Pierwszy dzień czerwca to jeden z ulubionych momentów roku wszystkich dzieci. Chcesz spędzić go w wyjątkowy sposób? Zaplanuj wyjazd do Berlina i zapewnij swoim maluchom niezapomniane wrażenia. A może zechcesz spędzić tam długi weekend? Wybór należy do Ciebie!

 

Zobaczcie na żywo niedźwiedzia, goryla albo… dinozaura

 

Odwiedziny w jednym z największych ogrodów zoologicznych na świecie? To z pewnością nie lada gratka dla dzieci, niezależnie od ich wieku. W berlińskim ZOO zobaczyć można tysiące zwierząt z każdego zakątka globu. Dzieci mogą spotkać się oko w oko choćby z niedźwiedziem polarnym czy potężnym gorylem.

A może chcesz pokazać swoim pociechom jeszcze większe stworzenia? Co prawda dinozaury nie chodzą już po powierzchni ziemi, jednak ich wizerunki można zobaczyć w Muzeum Historii Naturalnej. Zobaczcie wspólnie szkielet tyranozaura i innych imponujących dinozaurów.

 

W krainie magii i czarów

 

Jeśli Twoje dziecko uwielbia Harry’ego Pottera lub interesuje się magią, to koniecznie zabierz je do Muzeum Magii „Magicum”. Znajduje się ono w samym centrum Berlina.

Będziecie mogli pokazać swoim dzieciom nie tylko magiczne przedmioty sprzed setek lat, ale również pozwolić im zmierzyć się z rozmaitymi grami i łamigłówkami. Kto wie, może Wasza pociecha zostanie kiedyś iluzjonistą?

 

A może LEGOLAND?

 

Fanów klocków LEGO nie trzeba zapraszać do tego kultowego miejsca. Jednak mnogość atrakcji sprawia, że jest ono tłumnie odwiedzane przez rodziny z całego świata.

Na miejscu możesz zobaczyć słynne niemieckie zabytki zbudowane z klocków LEGO oraz wiele innych zapierających dech w piersiach konstrukcji. Dzieci z wielką chęcią korzystają także z wielu innych atrakcji, np. kina 4D czy przejazdu kolejkami.

Nie chcesz tylko zwiedzać? Razem z dziećmi możecie otrzymać zestaw klocków i samemu stworzyć niesamowite budowle. Dajcie się ponieść fantazji!

legoland

 

Jak dojechać do Berlina?

 

Do stolicy Niemiec można dojechać wykorzystując:

  • Flixbus – wyruszasz ze Szczecina i wysiadasz na jednym z 4 przystanków w Berlinie.
  • Family Airport Taxi – wyjeżdżasz z dowolnego miejsca i wysiadasz tam, gdzie chcesz. Rozwiązanie dla najbardziej wymagających.
  • Wynajęty bus/autokar – podróżujesz większą grupą rodziny czy znajomych? Wynajmij bus lub autokar z kierowcą.

flixbus-do-berlina


Zobacz także: