20 kwietnia 2023

Wiosna w Berlinie – co warto zobaczyć?


Follow me! Aktualności Wiosna w Berlinie – co warto zobaczyć?

Odkryj uroki wiosennego Berlina

 

Berlin przyciąga turystów z całego świata, ze względu na artystyczny klimat, bogatą ofertę turystyczną i nietuzinkowe spacerowe szlaki. Kiedy stolica Niemiec rozkwita od majowego słońca, ściągają do niej miłośnicy historii, kultury i sztuki. Przygotowaliśmy najciekawsze propozycje na spędzenie czasu wiosną w Berlinie.

 

1. Zielony Berlin i Ogrody Świata

 

Roślinność w Berlinie jest wszechobecna i przedziera się przez zróżnicowaną architekturę miasta dodając mu uroku. Miasto otoczone jest parkami i ogrodami. Łącznie jest ich ok 250, a te najbardziej znane to Tiergarten, Tempelhofer Feld, Grunewald, Mauerpark i Treptower Park. Jednak wśród miłośników przyrody największy zachwyt wzbudzają Ogrody Świata, zlokalizowane w dzielnicy Marzahn-Hellersdorf. Na ponad 40 h powierzchni Gärten der Welt, w zaledwie jeden dzień można przeżyć niezwykłą podróż dookoła świata. Aż 10 ogrodów tematycznych, pełnych niezwykłych kwiatów i roślin z Chin, Japonii, Włoch, Anglii czy Australii robi wielkie wrażenie. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy, z którego można podziwiać kwitnącą roślinność oraz kolejka górska ciągnąca się nad parkiem.
Wejście do parku jest płatne, a bilety można zakupić wcześniej online: Gärten der Welt — Weltreise mit vielen Erlebnissen in Berlin (gaertenderwelt.de)

Jak tam dojechać?

Flixbusem dojedziesz na przystanek Alexanderplatz, a następnie wystarczy przesiąść się na Ubahn i BUS, aby dojechać bezpośrednio do Ogrodów. Sprawdź trasę dojazdu tutaj.

Jeśli zależy Ci na bezpośrednim połączeniu, wybierz Family Airport Taxi, które zabierze Cię prosto spod domu do Ogrodów Świata w Berlinie.

 

2. Zlot klasycznych samochodów – Classic Days Berlin 6-7 maja

 

Najbardziej kultowe samochody w historii, zjeżdżają do Berlina w pierwszy weekend maja. Zobaczyć na własne oczy, jak historia samochodu ożywa na słynnym bulwarze Kurfürstendamm to atrakcja dla dużych i małych fanów motoryzacji. Ponad 2000 pięknych, klasycznych samochodów, na ponad 2 kilometrach słynnej alei. Wycieczkę na to wydarzenie można połączyć z zakupami, gdyż właśnie w tym miejscu znajdują się najlepsze berlińskie butiki. Bogata oferta kawiarni na bulwarze, dodatkowo kusi pyszną kawą i ciastem.

Jak tam dojechać?

Do Berlina na Aleksanderplatz dojedziesz Flixbusem, a następnie S-Bahn do miejsca wydarzenia. Sprawdź trasę dojazdu tutaj.

Jeśli zależy Ci na przejeździe bezpośrednio na miejsce wydarzenia jednym z ekologicznych aut tj. Mercedes EQE lub Tesla wybierz się do Berlina z Business Taxi.

 

3. Międzynarodowy Dzień Muzeów 21. maja

 

Na całym świecie 18. maja obchodzony jest Europejski Dzień Muzeów. W Niemczech zawsze świętuje się w pobliską niedzielę, aby dać większej liczbie zwiedzających szansę udziału w akcjach muzealnych. W Berlinie jest ponad 150 muzeów! A słynna Wyspa Muzeów znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Korzystając ze strony wydarzenia, można prosto zaplanować zwiedzanie po interesujących wystawach: Internationaler Museumstag.

 

Jak tam dojechać?

Do Berlina na Aleksanderplatz dojedziesz Flixbusem lub wybranym komfortowym pojazdem z floty Follow me!

 


Zobacz także: