17 października 2021

USA otwiera granice! To świetna wiadomość dla turystów


Follow me! Aktualności USA otwiera granice! To świetna wiadomość dla turystów

Aktualizacja:
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy z utęsknieniem wyczekiwali podróży do Stanów Zjednoczonych: USA otwiera granice! Znamy już dokładną datę. Z dniem 8 listopada 2021 r. będziemy mieli możliwość wjazdu do tego państwa. Dotychczas kraj był zamknięty dla turystów. Jednak od listopada wjazd do USA będzie możliwy pod pewnymi warunkami. Nowe zasady wjazdu do USA to m.in. negatywny wynik testu na koronawirusa, pełne zaszczepienie przeciw COVID-19 i noszenie maseczki. Sprawdziliśmy dla Was, jakie warunki należy spełnić, by móc podróżować do Stanów i ile kosztuje wyjazd do USA obecnie.

USA otwiera granice! Nowe zasady wjazdu

Długo czekaliśmy na tą wiadomość. Przeszło półtora roku mieszkańcy strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajów nie mieli możliwości wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Odczuły to zarówno osoby posiadające w tym kraju bliskich, jak i te, które podróżowały służbowo.

Od listopada rząd amerykański postanowił otworzyć granice dla turystów. Dlatego warto zapoznać się z wytycznymi, by lepiej przygotować się do podróży.
Nowe zasady wjazdu do USA to:

 • Obowiązkowe szczepienie przeciw COVID-19 (przyjęcie dwóch dawek)
 • Negatywny wynik testu na koronawirusa, zrobiony max. do 72 godzin poprzedzających przyjazd
 • Podanie liniom lotniczym dokładnych informacji kontaktowych oraz adresu, pod którym będziemy przebywać w USA

Powyższe zasady mają obowiązywać w tym samym zakresie wszystkich podróżnych, niezależnie od tego, z jakiego kraju przylatują. Obejmie to także samych Amerykanów, jeśli będą powracać z zagranicy.

Ile kosztuje wyjazd do USA?

Jak podaje fly4free, ceny lotów do Stanów Zjednoczonych są obecnie naprawdę korzystne. Bilety lotnicze możemy kupić już poniżej 2000 zł w obie strony, natomiast kierunki są naprawdę ciekawe: w tej cenie polecimy m.in. do Seattle, Miami, Filadelfii czy Bostonu. Dlatego warto już teraz rezerwować bilety na majówkę, na wakacje czy na Boże Ciało.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że niektóre linie lotnicze właśnie od listopada zwiększają liczbę lotów do Stanów. Niemiecka Lufthansa oferuje nawet 200 kursów tygodniowo z Europy do USA! Z kolei my sprawdziliśmy do jakich amerykańskich miast możecie udać się z Berlina. Oto lista najpopularniejszych destynacji:

 • Nowy Jork
 • Miami
 • Boston
 • Seattle
 • Chicago
 • Waszyngton
 • Los Angeles
 • San Francisco
 • Las Vegas

Nareszcie wjazd do USA jest możliwy i wielu z nas będzie miało szansę spotkania się z najbliższymi, których nie widzieliśmy ponad rok. Poza tym przedsiębiorcy będą mogli od teraz swobodniej realizować swoje plany biznesowe i być w lepszym kontakcie z amerykańskimi klientami.

Jeśli już zabieracie się za planowanie podróży i potrzebujecie transferu na lotnisko, to zapraszamy na pokład naszych pojazdów. Z radością zawieziemy Was na każdy lot.

Rezerwuj na booking.followme.pl


Pozostałe aktualności:

Podróże służbowe powracają!

Flixbus Szczecin Szczecin – aż 11 przejazdów dziennie

BER BUS – nowy sposób podróżowania na lotnisko BER