6 września 2021

Podróże służbowe powracają! Lufthansa zwiększa ilość lotów


Follow me! Aktualności Podróże służbowe powracają! Lufthansa zwiększa ilość lotów
Jesienią największy ruch lotniczy generują podróże służbowe. Jak sytuacja wygląda w tym roku?

Ponad połowa osób wyjeżdżających służbowo (61%) odbyła już swoją pierwszą w tym roku kilkudniową podróż służbową, jak wynika z badań Global Rescue. Z kolei linie lotnicze, takie jak niemiecka Lufthansa, zwiększyły częstotliwość lotniczą w Europie. Na krótkich i średnich trasach w klasie biznes brakuje już miejsc. Wygląda na to, że podróże służbowe stopniowo się odradzają.

Przewoźnicy zwiększyli liczbę lotów – podróże służbowe z Lufthansa przodują

Lufthansa już pod koniec sierpnia znacznie zwiększyła liczbę połączeń. Szczególny akcent położono na loty wczesnym popołudniem. Dotyczy to najbardziej popularnych tras. Wszystko w trosce o pasażerów biznesowych, dla których ważne jest, aby polecieć na spotkanie i wrócić do domu tego samego dnia. Dodatkowo linia lotnicza od 1 września wprowadziła nowe menu w klasie biznes. Ofertę skierowano do osób podróżujących na krótkich i średnich dystansach. Kreatywne menu zainspirowane zostało niemieckimi metropoliami. Wysoka jakość posiłków i zbilansowane potrawy, tworzone z regionalnych produktów, to ukłon w stronę zrównoważonego rozwoju. Zapowiada się naprawdę pyszna podróż!

Podobne, pozytywne informacje, mają dla nas linie lotnicze Eurowings. W klasie biznes brakuje już miejsc. Zostały wykupione z dużym wyprzedzeniem. Zdarza się to pierwszy raz od początku pandemii i daje jasny sygnał, że podróże służbowe już niedługo zagoszczą w naszej codzienności.

Obecnie liderzy biznesu dużo większą wagę przykładają do opieki nad podróżującymi pracownikami. Natomiast świadomość osób podróżujących służbowo jest na najwyższym poziomie, jak podaje Global Rescue. Dzięki temu podróże biznesowe będą mogły odbywać się bez przeszkód. Zachowanie najwyższych wymogów sanitarnych w tej sytuacji nie będzie problemem.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że mimo licznych wideokonferencji, czy meetingów on-line, nic nie zastąpi kontaktu twarzą w twarz.

Business Travel Management to wygoda, lepsza organizacja oraz oszczędność czasu i pieniędzy

Dynamika zmian i konieczność ograniczania kosztów w ostatnim roku wymusiły konieczność zmiany podejścia do outsourcing’u. Wiele procesów realizowanych dotąd przez firmy w ramach własnych struktur, w obecnym czasie się nie sprawdza. Podobnie wygląda to w przypadku usług związanych z podróżami służbowymi. Powierzając zewnętrznym specjalistom organizację podróży służbowych, redukujemy koszty stałe w firmie i pozwalamy zaoszczędzić czas pozostałych pracowników.

Warto wybrać sprawdzonego i zaufanego operatora, ponieważ tylko z takim mamy gwarancję stałego monitoringu podróży. W obecnych czasach jest to szczególnie istotne z uwagi na zmieniające się obostrzenia. Dlatego doświadczony operator zadba o każdy moment podróży.

Jeśli ciekawi Cię nasza oferta Business Travel Management, wypełnij krótki formularz, na podstawie którego przygotujemy kalkulację dla Twojej firmy: https://booking.followme.pl/business-travel-management 

Masz jakieś pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z naszym działem BTM rezerwacje@followme.pl

 

źródło: www.fly4free.pl

________________________________________________________________________________________________________________

Pozostałe aktualności:

Business Travel Management. Firmy chętniej wybierają outsourcing

Niemcy zmieniają obostrzenia – od 23 sierpnia obowiązuje zasada 3G

Vip Shuttle Szczecin