2 lutego 2021

Loty z Lotniska Goleniów. Ryanair wznowi loty?


Follow me! Aktualności Loty z Lotniska Goleniów. Ryanair wznowi loty?

Loty z lotniska Goleniów. Ryanair wznowi loty do Dublinu i Liverpoolu?

Na początku stycznia Ryanair zawiesił większość połączeń lotniczych z Polski. Przewoźnik całkowicie zniknął z siatki lotów na 8 polskich lotniskach, w tym m.in. z lotniska Goleniów. Pierwsze informacje wskazywały, że loty zostaną przywrócone w marcu 2021 roku. Jak informuje portal fly4free tak się prawdopodobnie stanie, jednak nie na wszystkich zawieszonych trasach. Część tras rzeczywiście powróci od marca, na większość połączeń poczekamy jednak do maja lub czerwca.

Na połączenia z lotniska Goleniów poczekamy dłużej. Kiedy wrócą loty z Goleniowa?

Według wyliczeń portalu fly4free w maju przewoźnik wznowi łącznie 87 zawieszonych wcześniej tras. Będą to zarówno kierunki wakacyjne ale również te najpopularniejsze wśród Polaków mieszkających za granicą tzw. kierunki emigracyjne. Również w maju samoloty irlandzkich linii lotniczych mają powrócić na lotnisko Goleniów, w systemie sprzedaży dostępne są bilety do Dublina i Liverpoolu. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie loty Goleniów Dublin zostaną wznowione 2 maja, a loty Goleniów Liverpool dzień później.

Aktualizacja 12.02.2021: Jak informuje Lotnisko w Goleniowie możliwe, że już 30 marca zostanie wznowione połączenie Ryanair ze Szczecina do Londyn Stansted, bilety są już dostępne w systemie sprzedaży irlandzkiego przewoźnika. Wszystko wskazuje na to, że 2 maja 2021 zostanie wznowiona również trasa krajowa RyanAir z Warszawy do Krakowa.

Kiedy wrócą kolejne połączenia innych przewoźników?

Wstępne informacje wskazują na to, że w marcu mogą powrócić również połączenia WizzAir i Norwegian. Węgierski przewoźnik z grupy lowcost w swoich systemach sprzedażowych oferuje od 26 marca 2021 r. przeloty na trasie z Goleniowa do Bergen, Oslo, Stavanger czy Lwowa. Norwegian natomiast planuje wznowić loty z podszczecińskiego lotniska 30.03.2021 r. na trasie do Oslo i Kopenhagi. Restart wszystkich połączeń uzależniony jest oczywiście od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Europie.

Jak aktualnie wygląda sytuacja. Loty z lotniska Goleniów w lutym.

Aktualnie z powodu trwającej pandemii, a co za tym idzie znacznym spadku ruchu pasażerskiego większość linii zawiesiła połączenia na lotnisko Goleniów. Obecnie jedynymi lotami realizowanymi z portu Szczecin Goleniów są połączenia PLL LOT Szczecin Warszawa. Połączenia do stolicy realizowane są 5x w tygodniu w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Bilety na to połączenie dostępne są na stronie www.lot.com w cenie od 187 zł/os.

Jeżeli planujesz lot do Warszawy, wybierz bezpieczny transfer na lotnisko Goleniów. Transfer realizujemy w opcji door to door, a rezerwacja w naszym systemie online zajmie Ci zaledwie 89 sekund -> https://booking.followme.pl/business-taxi

 

 


Pozostałe aktualności:

Berlin BER z certyfikatem Airport Health Accreditation

Terminal 5 BER będzie tymczasowo zamknięty

Bus lotnisko Goleniów