1 grudnia 2022

Gorączka świąteczna na lotniskach – Poradnik


Follow me! Aktualności Gorączka świąteczna na lotniskach – Poradnik

Podróże samolotem w czasie świąt, czyli na co zwrócić uwagę, aby zachować „święty spokój”

Wzmożony ruch na lotniskach w okresie świąt, szczególnie w okolicach Bożego Narodzenia i Sylwestra, może być przyczyną sporego zamieszania i nieprzyjemnych sytuacji. Myślami jesteśmy już wtedy z rodzinami i chcemy dotrzeć do domu jak najszybciej. Podpowiadamy zatem, jak je ominąć.

Jakie są najczęstsze problemy na lotniskach w tym okresie?

  1. Opóźnienia przylotów i odlotów – powody można mnożyć: kapryśna i zmienna pogoda (opady śniegu, deszcz, mgła, silny wiatr, oblodzenie), wzmożony ruch pasażerskim, wydłużony czas odpraw, zwiększona liczba lotów.
  2. Wydłużony czas odbioru bagaży – więcej pasażerów, to więcej walizek. Do tego nadbagaż – prezenty świąteczne także trzeba przecież gdzieś zapakować. Finalnie oczekiwanie na bagaże to nieraz 20-30 minut.
  3. Zaginięcia bagażu – przykra sytuacja, ale się zdarza. Linie lotnicze dostarczają bagaże najczęściej w ciągu 2-3 dni.
  4. Zatłoczone drogi dojazdowe do lotniska – wraz z kilkunasto- lub kilkudziesięcioprocentowym wzrostem liczby pasażerów korki i zatory w okolicach lotnisk to pewnik.
  5. Brak miejsc parkingowych i wysokie opłaty za postój.

Jak uniknąć nerwowych sytuacji na lotnisku w okresie świąt?

Przy odpowiedniej organizacji, wszystkie te utrudnienia można zminimalizować. Sprawdźcie nasze cztery sposoby, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i w pełni cieszyć się wyjazdem.

  • Sprawdzaj na bieżąco godziny przylotów i odlotów

Informacje o aktualnych opóźnieniach to niezwykle cenna informacja. Dzięki nim masz możliwość na bieżąco korygować plan podróży, np. zmienić godziny transferów na lotnisko, aby nie być za wcześnie i jak najmniej czasu spędzić na zatłoczonym lotnisku.

  • Name tagi, identyfikatory, kłódki, pasy, czyli dobrze opisz i zabezpiecz bagaż

Producenci akcesoriów podróżnych prześcigają się w asortymencie, dzięki któremu zadbasz o swój bagaż. Dodatkowe zawieszki lub wbudowane identyfikatory, na których wpiszesz imię, nazwisko, adres i numer telefonu – to wielka pomoc. Tak opisany bagaż na pewno wróci do Ciebie szybciej w przypadku zagubienia. Pasy zabezpieczające, elastyczne pokrowce, czy kłódki – nie tylko zabezpieczą Twoje walizki, ale także pozwolą na łatwą ich identyfikacje podczas odbioru.

  • Uwzględnij wydłużony czas odprawy i przyjedź wcześniej

Liczba podróżujących w okresie świąt wzrasta o co najmniej kilkanaście procent na wszystkich lotniska. Więcej pasażerów, to kolejki, a zatem dłuższy niż standardowo czas odprawy. Przyjedź zatem na lotnisko odpowiednio wcześniej.

  • Wybierz zaufanego przewoźnika transferów lotniskowych

Żeby uniknąć stresu związanego z indywidualnym dojazdem i znalezieniem miejsca na parkingu, najlepiej zamówić sobie transfer na lotnisko. Warto przy tym wybrać solidną firmę przewozową. Dodatkowo jeśli nie chcemy godzinami siedzieć na lotnisku, gdy przylecimy opóźnionym lotem, zwróć uwagę na przewoźnika, który jest możliwie często na lotnisku.

Follow me! oferuje łącznie blisko 30 połączeń liniowych na lotnisko Brandenburg BER w Berlinie oraz lotnisko Goleniowie (połączenia dopasowane pod najpopularniejsze loty). Do tego przejazdy typu door-to-door:

W praktyce oznacza to, że autokary, busy i samochody osobowe z logo Follow me! pojawiają się na lotnisku co 30-40 minut. Nawet jeśli samolot spóźnił się lub nie zdążysz na zamówiony transfer, będziesz mógł pojechać następnym.

——————–

Zobacz także: