28 października 2021

Dokąd można podróżować? Sprawdź interaktywną mapę Covid-19


Follow me! Aktualności Dokąd można podróżować? Sprawdź interaktywną mapę Covid-19

Marzysz, by podróżować jak dawniej? Chcesz być na bieżąco z ciągłymi zmianami w zasadach i przepisach wjazdowych i wiedzieć, jakie aktualne obostrzenia będą na Ciebie czekać u celu podróży? Nie wiesz, czy mimo śledzenia zmian na stronach rządów poszczególnych państw, coś nie umknie Twojej uwadze? To naturalne – od kiedy obowiązują restrykcje sanitarne, trudno nadążamy za dynamiką wprowadzanych zasad. Dlatego holenderskie linie lotnicze KLM przygotowały dla Ciebie dobrą wskazówkę, jak sobie z tym poradzić.

Interaktywna mapa „Covid-19 – gdzie mogę polecieć”

Linie lotnicze KLM postanowiły wyjść naprzeciw swoim pasażerom i przygotowały interaktywną mapę „Covid-19 – gdzie mogę polecieć?” Znajdziesz ją na tej stronie: https://www.klm.nl/en/travel-guide/where-can-i-fly-to. Jedyne dane, jakich potrzebujesz, by wyszukać odpowiedni dla siebie cel podróży, to miejsce, z którego chcesz wyjechać oraz status dotyczący zaszczepienia. Używając funkcji filtrowania, z łatwością wybierzesz kraje otwarte na turystów. Możesz też określić budżet, jaki chcesz przeznaczyć na swój wyjazd. Wyniki wyszukiwania zobaczysz w dwóch postaciach – listy oraz przejrzystej prezentacji na mapie. W zależności od poziomu nakładanych na podróżujących restrykcji, destynacje są oznaczone różnymi kolorami. W krajach zaznaczonych na zielono restrykcje są na niskim (ciemnozielony) lub średnim (jasnozielony) poziomie. Z kolei żółty kolor sygnalizuje wysokie obostrzenia i konieczność odbycia kwarantanny, różowy zaś oznacza zakaz wjazdu.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat konkretnego miejsca, wystarczy, że klikniesz w jego nazwę – zostaniesz wtedy przekierowany na stronę TravelDoc, gdzie znajdziesz bardzo szczegółowe i konkretne informacje na temat wybranej lokalizacji – a w dodatku od razu zobaczysz aktualną cenę przelotu liniami KLM. Istotne jest również, że dane są na bieżąco aktualizowane. Interaktywna mapa w chwili obecnej dostępna jest wyłącznie w dwóch wersjach językowych: niderlandzkiej i angielskiej.

Mapa łączy dane o obostrzeniach z siatką połączeń KLM. Narzędzie może okazać się bardzo przydatne, jeśli chcesz wiedzieć dokąd można podróżować. Dlatego polecamy je Twojej uwadze. Życzymy miłej podróży!


Pozostałe aktualności:

Wyjazd służbowy – robimy to zawodowo!

Jak dojechać na lotnisko w Berlinie? 4 wygodne formy dojazdu

USA otwiera granice! To świetna wiadomość dla turystów