20 października 2021

Dobre wiadomości! Kolejne kraje otwarte dla turystów


Follow me! Aktualności Dobre wiadomości! Kolejne kraje otwarte dla turystów

Kolejne kraje otwarte dla turystów! To naprawdę dobra wiadomość dla wszystkich tęskniących za podróżowaniem. Jeśli jesteście ciekawi gdzie na urlop bez kwarantanny oraz które kraje otwierają granice, zapraszamy do krótkiej lektury!

Portugalia

Portugalczycy dzień 1 października nazwali „dniem oswobodzenia”. Władze wydały zgodę m.in. na wznowienie pracy przez dyskoteki, bary czy inne lokale nocnej rozrywki. Od tego dnia nie obowiązują też limity kibiców w obiektach sportowych. Jedynym warunkiem wejścia na wydarzenia sportowe jest teraz okazanie certyfikatu szczepień na Covid-19 lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Poza tym do minimum zredukowano liczbę placówek, w których konieczne jest noszenie masek ochronnych.

To kto w najbliższym czasie wybiera się na wycieczkę do kraju Porto, Cristiano Ronaldo i Nelly Furtado?

kraje otwarte dla turystów, gdzie na urlop bez kwarantanny, urlop bez kwarantanny, informacje dla turystów, które kraje otwierają granice, follow me szczecin, przewozy szczecin berlin, interglobus, portugalia

Tajlandia

Od 1 listopada podróżujący do Tajlandii nie będą musieli odbywać obowiązkowej 7-dniowej kwarantanny. Warunkiem jest bycie w pełni zaszczepionym na Covid-19. Dodatkowo od 1 grudnia wznowiona zostanie działalność lokali rozrywkowych i dozwolona będzie sprzedaż alkoholu w restauracjach.
To naprawdę bardzo dobra wiadomość, zważywszy na fakt, że Tajlandia była dotąd jednym z najbardziej zamkniętych krajów świata. Obostrzenia były na tyle duże, że niewielu decydowało się na podróż w tym kierunku.

Obecnie zwolnionych z kwarantanny przy wjeździe do Tajlandii jest 10 krajów, w tym: Wielka Brytania, Niemcy, Chiny, USA czy Singapur. Na ten moment na liście zabrakło Polski, ale rząd Tajlandii obiecał co miesiąc rozszerzać ją o kolejne kraje.

Wygląda na to, że już niebawem będziemy mogli bez najmniejszych przeszkód udać się na urlop bez kwarantanny do kraju niezwykłych krajobrazów, storczyków i ludzi, którym uśmiech nie schodzi z twarzy. Już nie możemy się doczekać!

kraje otwarte dla turystów, gdzie na urlop bez kwarantanny, urlop bez kwarantanny, informacje dla turystów, które kraje otwierają granice, follow me szczecin, przewozy szczecin berlin, interglobus, tajlandia

Grecja

9 października Grecja zniosła większość restrykcji covidowych. Grecki rząd zlikwidował m.in. mini lockdown’y wprowadzone w niektórych regionach z większą zachorowalnością. Poza tym nie obowiązuje już godzina policyjna oraz nie ma ograniczeń w przemieszczaniu się. Osoby w pełni zaszczepione (mieszkańcy i turyści) mogą swobodnie korzystać z restauracji, barów i innych lokali gastronomicznych. Dodatkowo w całym kraju zniesiono nakaz noszenia maseczek dla osób zaszczepionych.

Kto gotowy na prawdziwy grecki gyros? A może mousaka i sulviaki? Zresztą – w otoczeniu greckiej architektury i krajobrazów Santorini wszystko smakuje rewelacyjnie!

kraje otwarte dla turystów, gdzie na urlop bez kwarantanny, urlop bez kwarantanny, informacje dla turystów, które kraje otwierają granice, follow me szczecin, przewozy szczecin berlin, interglobus, grecja

Indie

Już od 15 października można wyjechać do Indii. Kraj wznawia bowiem wydawanie wiz turystycznych dla obcokrajowców. To wręcz rewelacyjna wiadomość! Turyści zagraniczni przez 18 miesięcy nie mieli możliwości podróży do tego państwa.

15 października z pewnością przejdzie do historii jako dzień luzowania obostrzeń. Na ten moment wizy turystyczne będą wydawane tylko osobom podróżującym w zorganizowanych grupach i przybywającym lotami czarterowymi. Jednak już od 15 listopada wizy turystyczne mają być wydawane także turystom indywidualnym. Oczywiście, jak w wielu innych krajach, wymagane będzie okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego max. 72 godziny przez podróżą.

Jeśli komuś brakuje słońca, to na indyjskiej pustyni z pewnością zaspokoi swoją tęsknotę za ciepłymi dniami. Z kolei posilając się rarytasami tutejszej kuchni, nabierze sił na zwiedzanie Delhi i poznawanie niezwykłej kultury Indii!

Jak widać, kraje otwarte dla turystów mają bardzo atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę. Warto z niej skorzystać!

Zachęcamy, aby śledzić aktualne informacje dla turystów na oficjalnych stronach państw, do których planujecie swoją podróż.

fly4free


Jak dojechać na lotnisko w Berlinie? 4 wygodne formy dojazdu

USA otwiera granice! To świetna wiadomość dla turystów

Podróż do Wielkiej Brytanii: duże zmiany od października. Sprawdź!