4 maja 2022

Zmiana lokalizacji przystanku z ul. Kolumba


Follow me! Aktualności Zmiana lokalizacji przystanku z ul. Kolumba

Od 10 maja transport na lotnisko Szczecin – Berlin i Szczecin – Goleniów ze szczecińskiego przystanku Follow me! i Flixbus rozpoczniemy w nowym miejscu

Z początkiem maja rozpoczął się kolejny etap remontu ulicy Kolumba. Prace drogowe w tym rejonie Szczecina obejmują kompleksową modernizację torowiska, sieci trakcyjnej oraz chodników i jezdni w obu kierunkach.

W zawiązku z powyższym przystanek Follow me! w relacji Szczecin – Goleniów – Szczecin oraz Flixbus na trasie Szczecin – Berlin – Szczecin, znajdujący się obecnie przy kładce obok Dworca PKP, zostanie tymczasowo przeniesiony w nowe miejsce.

Od 10 maja nasze autokary i busy będą czekały na podróżnych wybierających się w kierunku lotniska Berlin Brandenburg oraz Szczecin Goleniów na dworcu autobusowym – plac Grodnicki 1 w Szczecinie (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej), stanowisko nr 10.

Nowa lokalizacja to zdecydowanie łatwiejszy dojazd do przystanku, zarówno dla podróżujących pieszo, komunikacją miejską, własnym samochodem, jak i taksówką.

Szczegółowa lista przystanków obsługiwanych od 10 maja na linii autokarów i busów Szczecin – Goleniów oraz Szczecin – Berlin odjeżdżających z tymczasowego przystanku na dworcu autobusowym – plac Grodnicki 1 w Szczecinie:

 

Linia autokarowa Szczecin – Goleniów Lotnisko (Follow me!)

 1. Dworzec autobusowy plac Grodnicki 1 w Szczecinie (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej), stanowisko nr 10
 2. Szczecin LOT – przystanek zlokalizowany w ścisłym centrum Szczecina w pobliżu Placu Rodła, przy al. Wyzwolenia 17.
 3. Szczecin Dąbie PKP
 4. Goleniów Lotnisko
UWAGA! Sprawdź aktualne przystanki:

Linia autokarowa Szczecin – Lotnisko Berlin Brandenburg – Berlin ZOB (Flixbus)

 1. Dworzec autobusowy plac Grodnicki 1 w Szczecinie (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej), stanowisko nr 10
 2. Warzymice, Osiedle Kresy 11
 3. Berlin Brandenburg T1 T2
 4. Berlin Südkreuz (Dworzec kolejowy)
 5. Berlin ZOB (Centralny Dworzec Autobusowy)

Linia autokarowa Szczecin – Berlin Alexanderplatz (Flixbus)

 1. Dworzec autobusowy plac Grodnicki 1 w Szczecinie (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej), stanowisko nr 10
 2. Warzymice, Osiedle Kresy 11
 3. Berlin Alexanderplatz

Lista pozostałych linii autokarowych marki Flixbus odjeżdżających od 10 maja z tymczasowego przystanku na dworcu autobusowym – plac Grodnicki 1 w Szczecinie (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej), stanowisko nr 10:

 1. Szczecin – Kraków – Zakopane
 2. Szczecin – Rotterdam
 3. Szczecin – Warszawa (lotnisko Chopina)
 4. Stargard – Szczecin – Berlin
 5. Kołobrzeg – Szczecin – Berlin

Aktualne rozkłady jazdy można sprawdzać na stronach:

FAQ czyli odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania:

 

 • Gdzie zostanie przeniesiony szczeciński przystanek Flixbusa i Follow me!?

Nowy przystanek, z którego odbierani są pasażerowie jadący w kierunku Berlina oraz na lotnisko Goleniów, zostanie przeniesiony na Dworzec autobusowy plac Grodnicki 1 w Szczecinie (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej), stanowisko nr 10.

 • Od kiedy autokary i busy Szczecin – Goleniów i Szczecin – Berlin będą odjeżdżać z nowego przystanku?

Nowy przystanek zostanie uruchomiony 10 maja (pierwszy kurs: trasa Szczecin – Lotnisko Berlin Brandenburg – Berlin ZOB, godz. 2.00).

 • Czy przystanek powrotny do Szczecina z Berlina i Goleniowa również zostanie  przeniesiony?

Tak, autokary i busy przewożące pasażerów wracających do Szczecina, także zatrzymują się na nowym przystanku na dworcu autobusowym – plac Grodnicki 1 w Szczecinie (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej), stanowisko nr 10.

 • Czy nowa lokalizacja przystanku jest na stałe?

Nie. Jest to zmiana tymczasowa, związana z remontem ulicy Kolumba. Po zakończeniu prac przystanek wróci w okolice dworca PKP.

 • Kupiłem bilet z wyprzedzeniem. Data wyjazdu jest zaplanowana po 10 maja. Na bilecie wydrukowany jest odjazd z przystanku Dworzec PKP. Skąd odjedzie mój autokar?

Po 10 maja wszystkie odjazdy realizowane będą z przystanku przy dworcu autobusowym – plac Grodnicki 1 w Szczecinie (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej), stanowisko nr 10. A zatem miejsce odjazdu autokaru ulegnie zmianie.

 • Czy Follow me! i Flixbus to jedna firma?

Nie, Follow me! i Flixbus to dwie różne firmy, które nawiązały ze sobą współpracę. Follow me! udostępnia Flixbusowi swoje autokary i wykwalifikowanych kierowców.

 • Jak zamówić transfer na lotnisko Goleniów ze Szczecina?

Bilety na wszystkie połączenia autokarowe ze Szczecina na lotnisko Goleniów dostępne są do zakupu na stronie booking.followme.pl.

 • Jak zamówić transfer na lotnisko Berlin Brandenburg w usłudze Flixbus ze Szczecina?

Bilety na wszystkie połączenia ze Szczecina w kierunku Berlina dostępne są do zakupu na stronie www.flixbus.pl oraz w aplikacji Flixbus.

 • Co mogę zrobić, jeżeli nowa lokalizacji przystanku mi nie pasuje? Czy mogę w inny sposób dojechać na lotnisko Ber lub Goleniów.

Istnieje możliwość wynajmu busa Szczecin – Berlin w opcji door-to-door, w której kierowca odbierze pasażera spod wskazanego adresu w Szczecinie. BERBUS to nowoczesna usługa na trasie Szczecin – lotnisko Berlin Brandenburg, oparta na zasadzie ridesharingu, czyli podróżowaniu polegającym na współdzieleniu przejazdu. Zobacz jak zamówić BERBUS ze Szczecina do Berlina?