26 listopada 2021

Włoskie Alpy w Val di Sole – słoneczny raj dla narciarzy!


Follow me! Aktualności Włoskie Alpy w Val di Sole – słoneczny raj dla narciarzy!

Zima to doskonały czas na urlop, natomiast włoskie Alpy to idealny wybór na wypoczynek o tej porze roku. O tej porze roku nigdy nie brakuje tam śniegu i słońca. Polecamy Wam 7-dniowy wyjazd do włoskiego regionu Val di Sole. Dlaczego warto wybrać się właśnie tam? Z pewnością nie trzeba przekonywać nikogo, kto miał już okazję choćby raz zobaczyć przepięknie ośnieżone i dobrze wyposażone stoki Monte Bondone, Folgarii i Paganelli. Kto pojedzie pierwszy raz, na pewno tu wróci.

Wyjazd na narty to dokonała forma relaksu dla każdego!

Val di Sole to największy region narciarski w zachodniej części Trentino. Znajdują się tu nowoczesne wyciągi, niezwykle zróżnicowane trasy i doskonale przygotowane stacje narciarskie.

Rejon narciarski Monte Bondone słynie z przepięknych słonecznych krajobrazów rozciągających się od Dolomitów Brenta po szczyty Paganella, i pozostałą część Trydentu. Trasy narciarskie są dobrze wyposażone w nowoczesne urządzenia naśnieżające obsługujące zjazdy na całej długości stoku. Łącznie narciarze mają do dyspozycji 21 km tras o różnych stopniach trudności.

Trasę Gran obsługuje nowoczesny wyciąg krzesełkowy Rocce Rosse, słynący nie tylko z urozmaiconego krajobrazu, ale także z największej różnicy poziomów w całej Europie: 809 m. Do tego pokonuje ją w zaledwie 7 minut!

W regionie znajduje się wiele udogodnień dla narciarzy: szkoły narciarskie, szkoły na stokach, ruchomy chodnik, na którym początkujący mogą podjechać pod górę, wypożyczalnie, sklepy, bary czy schroniska na szczytach górskich. Nie zapomniano także o dzieciach – Snowpark Monte Bondone czy Kinderheim Monte Bondone Indoor z pewnością wywołają niejeden uśmiech.

Natomiast w Folgarii znajdziecie największą karuzelę narciarską w całej trydenckiej części łańcucha alpejskiego – Skitour dei Forti z 43 instalacjami wyciągowymi!
Tu także krajobrazy zapierają dech w piersiach. Dodatkowo znajdują się tu dwa tory saneczkowe i park śnieżny. Jeśli byłoby Wam mało wrażeń z górskich stoków, w centrum fitnessu Palafolgaria znajdziecie m.in. lodowisko.

Jak widać, warunku narciarskie Val di Sole sprzyjają każdemu!

Organizatorem 7-dniowego wyjazdu na narty jest Biuro Podróży Greland Tour. Atrakcyjna oferta „Black Week – First Minute” dostępna już 446 euro/os.

W cenie otrzymacie:
  • zakwaterowanie w wybranych hotelach z wyżywieniem lub w apartamentach z aneksem kuchennym
  • przejazd nowoczesnym, komfortowym i bezpiecznym autokarem Follow me!
  • karnet narciarski (6 dni)
  • opiekę pilota/przewodnika na trasach narciarskich
  • ubezpieczenie obejmujące KL, NNW, uprawianie narciarstwa i snowboardu, OC z kosztami ratownictwa
  • ochronę ubezpieczeniową na wypadek nagłego zachorowania na COVID-19
  • gwarancję zwrotu 100% wpłaty w przypadku wprowadzenia restrykcji przez władze Włoch uniemożliwiających skorzystanie z oferty
  • zachowanie wszystkich procedur związanych z COVID-19

Więcej informacji na temat wyjazdu znajdziecie na: www.grelandtour.com.pl


Pozostałe aktualności:

Nowe zasady wjazdu do Niemiec – sprawdź przed podróżą!

BERBUS Szczecin – Lotnisko Berlin Brandenburg

Dokąd można podróżować? Sprawdź interaktywną mapę Covid-19