4 grudnia 2020

Terminal 5 nowego lotniska BER zostanie wkrótce zamknięty?


Follow me! Aktualności Terminal 5 nowego lotniska BER zostanie wkrótce zamknięty?

Terminal 5 nowego lotniska BER zostanie wkrótce zamknięty?

Zaledwie miesiąc po uruchomieniu Terminala 5 nowego lotniska Berlin Brandenburg lokalne media poinformowały, że zarząd lotniska rozważa tymczasowe zamknięcie T5 już w marcu 2021 roku. To oczywiście pokłosie trwającej pandemii, a co za tym idzie znacznemu spadkowi ilości podróżnych. Budynek Terminal 5 BER to dawne lotnisko Berlin Schonefeld, które miało być rozwiązaniem tymczasowym ale funkcjonującym co najmniej 5-10 lat w zależności od dynamiki wzrostu liczby podróżnych. Zamknięty również został południowy pas startowy.

Nowy pas startowy już został zamknięty

Decyzja została spowodowana oczywiście obecną sytuacją epidemiologiczną. Aktualny ruch lotniczy z Berlina jest na tyle mały, że funkcjonowanie jednego pasa startowego w zupełności wystarczy do obsługi przylotów i wylotów. Decyzja uzasadniona jest stricte kwestiami ekonomicznymi, a pasażerowi w żaden sposób nie odczują jej skutków. W chwili wzrostu ruchu lotniczego pas zostanie ponownie otwarty.

Berlin BER T5 zamknięty tylko na rok?

Wstępny plan zakłada, że Terminal 5  nowego lotniska BER zostanie zamknięty na rok, a cały ruch lotniczy zostanie przekierowany do otwartych 30 października 2020 r. Terminali T1-T2 lotniska Brandenburg. Oznaczałoby to również, że z nowego Terminalu korzystałyby również tanie linie lotnicze i linie czarterowe, które były głównymi operatorami z T5.
Władze lotniska podkreślają, że jest to jedynie plan i jeden z pomysłów na ograniczenie kosztów funkcjonowania nowego lotniska w okresie znacznego spadku ilości pasażerów. Jednocześnie przekonują, że przepustowość Lotniska BER i terminali T1 i T2 będzie w zupełności wystarczająca, aby sprawnie i bez zatorów obsługiwać ruch lotniczy z Berlina. Decyzja ma zostać podjęta w ciągu najbliższych tygodni po przeprowadzeniu szczegółowych analiz.

Czy to zła decyzja dla pasażerów?

Pasażerowie nie powinni odczuć negatywnych skutków takiej decyzji. Również podróżujący ze Szczecina nie odczują tej zmiany, Follow me! gwarantuje wygodne transfery zarówno na Terminal T1-T2 BER jak i na Terminal 5. W chwili obecnej oferujemy nawet 10x kursów każdego dnia w przejazdach liniowych, a do dyspozycji pasażerów są również wygodne i bezpieczne przejazdy indywidualne Szczecin Berlin Brandenburg.  Przeczytaj jak dojechać ze Szczecina na  lotnisko Berlin Brandenburg?

Transfer Szczecin Berlin Brandenburg zarezerwujesz na stronie: https://booking.followme.pl/airport-transfers 

Przejazdy indywidualne Szczecin Berlin Brandenburg zarezerwujesz na stronie: https://booking.followme.pl/family-airport-taxi 

 

Źródło: rbb.de, morgenpost.de


Pozostałe aktualności:

Taras widokowy na lotnisku Brandenburg

Kwarantanna w Niemczech dla osób z Polski? Obowiązujące zasady.

Co powstanie zamiast Berlin Tegel?