20 listopada 2020

Taras widokowy na lotnisku Brandenburg


Follow me! Aktualności Taras widokowy na lotnisku Brandenburg

Taras widokowy na lotnisku Brandenburg

Taras widokowy to bardzo popularne miejsce na większości lotnisk na świecie. Również lotnisko Berlin Brandenburg ma swój taras widokowy, który udostępniony jest odwiedzającym.

Taras otwarty jest codziennie od godziny 6 do 22. W chwili obecnej nie jest prowadzona rezerwacja on-line, dlatego chcąc skorzystać z tej atrakcji należy się udać bezpośrednio do wejścia. Brak rezerwacji on-line spowodowany jest obowiązującymi środkami bezpieczeństwa, które obligują m.in.  do przestrzegania przepisów dotyczących odległości i ilości osób, które na danym tarasie mogą przebywać.

W związku z niewielką liczbą podróżnych nie ma kolejek do wejścia do tarasu. Przy wejściu otrzymujemy kartę wstępu, którą przy opuszczaniu tarasu musimy oddać.

Gdzie znajduje się taras widokowy i jak do niego dojść?

Taras widokowy znajduje się na dachu Terminala 1 lotniska Berlin Brandenburg, rozciąga się z niego piękny widok na płytę postojową. Wejście na taras BER znajdują się na poziomie 2 w centralnej hali odpraw.

Aby się do niego dostać, skorzystaj z ruchomych schodów w centralnej części terminala 1.

Czy musisz przejść kontrolę bezpieczeństwa?

Nie, taras widokowy nie jest częścią strefy bezpieczeństwa. Wymagany jest jednak ważny bilet dla gości.

Czy potrzebujesz biletu wstępu?

Nie. Dostęp do tarasu widokowego jest obecnie bezpłatny, nie jest wymagany bilet. Na wejściu od pracownika lotniska otrzymamy kartę wejścia, którą powinniśmy oddać opuszczając taras. Jest to oczywiście związane z obowiązującymi limitami ilości osób, które mogą przebywać jednocześnie na tarasie.

Czy możesz zabrać picie i napoje na taras widokowy?

W tym zakresie nie obowiązują zakazy. Można również skorzystać z małego stoiska z kawą i przekąskami zlokalizowanego na tarasie widokowym.

Czy taras widokowy Berlin BER jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych?

Niestety, dostęp do tarasu nie jest obecnie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne chcące skorzystać z tej atrakcji, muszą skontaktować się z personelem lotniska na miejscu.

lotnisko berlin brandenburg, taras widokowy ber, taras na lotnisku berlin brandenburg, follow me, interglobus, szczecin berlin


Pozostałe aktualności:

Jak dojechać na lotnisko Berlin Brandenburg?

Rezerwuj transfer na lotnisko Berlin Brandenburg 

Terminal Berlin Brandenburg – BER T1 – sprawdź z którego Terminala odlatuje Twój samolot