18 marca 2021

Ozdrowieńcy zwolnieni z kwarantanny!


Follow me! Aktualności Ozdrowieńcy zwolnieni z kwarantanny!

Zgodnie z najnowszą aktualizacją rozporządzenia Rady Ministrów, która obowiązuje od 11 marca 2021 r. z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski zwolnieni są tzw. ozdrowieńcy.

Ozdrowieńcy zwolnieni z kwarantanny. Są jednak pewne warunki. 

Brak konieczności odbywania kwarantanny dotyczy osób, które odbyły i zakończyły izolację w warunkach domowych lub hospitalizację z powodu zarażenia koronawirusem. Warunkiem zwolnienia jest możliwość udokumentowania tego faktu funkcjonariuszowi Straży Granicznej. Kolejnym wymogiem jest określony termin zakończenia izolacji lub hospitalizacji. Z kwarantanny zwolnione zostaną osoby które zakończyły ją nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

Pasażerowie Business Taxi również zwolnieni z kwarantanny

Pozostałe regulacje nie zostały zmienione, oznacza to, że kwarantannie podlegają tylko osoby podróżujące komunikacją zbiorową nie posiadające testu wykonanego nie wcześniej niż 48h przed przekroczeniem granicy. Oznacza to, że pasażerowie Follow me! podróżujący tzw. przejazdem indywidualnym a więc, Business Taxi lub Family Airport Taxi nie mają obowiązku odbywania kwarantanny.

Czy muszę odbywać kwarantannę? Jeżeli masz wątpliwości, czy jesteś zwolniony z obowiązku odbywania kwarantannę sprawdź dokładne informacje na stronie https://strazgraniczna.pl/pl/k-wjazd-do-polski-kwara/8953,Obostrzenia-na-polskiej-granicy.html.

 


Pozostałe aktualności:

Gdzie na urlop w 2021

Taxi Szczecin Berlin 

Lotnisko Berlin Brandenburg