11 marca 2021

Gdzie na urlop w 2021 roku? Są pierwsze prognozy.


Follow me! Aktualności Gdzie na urlop w 2021 roku? Są pierwsze prognozy.

Gdzie na urlop w 2021 roku? Są pierwsze prognozy.

Zastanawiasz się gdzie zaplanować tegoroczne wakacje? Gdzie pojechać na urlop w 2021 roku? Portal esky.pl sporządził raport najczęściej wyszukiwanych kierunków podróży w okresie maj – wrzesień 2021 r.. Wyniki wskazują, że pandemia nie zmieniła znacznie preferencji polskich podróżnych, można również wnioskować, że w tym roku więcej osób zdecyduje się na zagraniczne wakacje niż w roku 2020.

Gdzie pojechać na wakacje 2021? TOP 5 kierunków wakacyjnych.

Biorąc pod uwagę dokonane rezerwacje, eksperci eSky.pl wskazali kilka krajów, które są najchętniej wybierane przez polskich turystów. Najpopularniejszym kierunkiem w 2021 roku będzie Hiszpania, szczególnie dużą popularnością cieszą się regiony Andaluzji i Wysp Kanaryjskich. Co ciekawe na drugim miejscu plasują się Włochy, najmocniej dotknięte pandemią wiosną i latem 2020 roku. W tym roku planuje tam jednak wybrać się 24% więcej turystów niż w 2020 roku. Niezmiennie od lat najpopularniejszą destynacją w tym kraju jest Rzym.

Bardzo wysoko, bo na trzecim miejscu plasują się Stany Zjednoczone, wzrost zainteresowania szacuje się na 20% w skali rok do roku. Popularność tego kierunku w kontekście turystyki znacznie wzrosła z chwilą zniesienia wiz. Najchętniej wyszukiwanym kierunkiem w USA są Nowy Jork i Chicago.

TOP 5 kierunków wakacyjnych zamykają Gracja i Portugalia. To bardzo popularne od wielu destynacje wybierane przez Polaków, najchętniej wyszukiwanymi kierunkami są Ateny, Saloniki i Lizbona.

Gdzie zaplanować tegoroczne wakacje?

Wiele informacji wskazuje na to, że w roku 2021 będziemy mogli podróżować do znacznie większej liczby miejscowości turystycznych niż w roku 2020. Wiele prognoz wskazuje, że od maja i czerwca ruch turystyczny w Europie powinien zacząć się odbudowywać. Kilka krajów zapowiada chęć zniesienia większości obostrzeń na sezon wakacyjny, a wpłynąć na taką sytuację mają przeprowadzane od grudnia szczepienia przeciw COVID-19.  Gdzie pojechać na urlop w 2021 roku? Gdzie pojechać na wakacje? Patrząc na pierwsze prognozy preferencje Polaków nie zmieniły się przez pandemię, wciąż będą królowały popularne europejskie kurorty na południu Europy.

gdzie na urlop w 2021, gdzie pojechać na urlop w 2021, top 5 kierunków wakacyjnych, gdzie zaplanować tegoroczne wakacje, gdzie pojechać na wakacje, szczecin, follow me, berlin, interglobus

źródło: www.esky.pl

 


Pozostałe aktualności:

BER BUS RidesharingBus Szczecin Berlin

Wraca lot Szczecin Kraków od Ryanair 

Loty z Goleniowa wrócą w marcu?