16 lutego 2021

Kontrola autokaru przed wycieczką. Bezpieczna wycieczka.


Follow me! Aktualności Kontrola autokaru przed wycieczką. Bezpieczna wycieczka.

Kontrola autokaru przed wycieczką. Bezpieczna wycieczka.

Każdy rodzic przed wysłaniem swojej pociechy na wycieczkę szkolą lub zieloną szkołę martwi się o bezpieczeństwo swojego dziecka. Ważnym elementem podróży jest przejazd autokarem, dlatego wybierając przewoźnika warto kierować się jego dotychczasową reputacją i opiniami. Warto wybierać rekomendowanych i sprawdzonych przez szkoły lokalnych przewoźników, nie zawsze kierowanie się najniższą ceną jest dobrą decyzją.

Warto jednak pamiętać, że niezależnie od wybory przewoźnika jednym z obowiązkowych elementów powinna być kontrola stanu technicznego autokaru przed wycieczką. Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu to jeden z najważniejszych punktów zaliczanych do tzw. „ABC bezpiecznej podróży”.

Kontrola stanu technicznego autobusu, gdzie zgłosić?

Warto pamiętać, że w przypadku zgłoszenia takiego zapotrzebowania, policja ma obowiązek dokonać kontroli stanu technicznego przed wyjazdem na wycieczkę. Poza kontrolą stanu autobusu funkcjonariusze sprawdzą również uprawnienia i stan trzeźwości kierowcy. Przed wycieczką należy w tym celu skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie lub innej miejscowości. Organizator wycieczki lub rodzic powinien skontaktować się z Policją w celu ustalenia daty, godziny i miejsca wyjazdu.

Kontrola autokaru przed wycieczkąwięcej informacji na temat organizacji takiej kontroli znajdziesz na stronie: szczecin.policja.gov.pl 

Procedury sanitarne podczas przejazdu. Sprawdź przewoźnika przed wyjazdem!

Przed wyborem przewoźnika autobusowego upewnij się jakie procedury sanitarne wdrożył, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżnym pod tym względem. Jako organizator wycieczki masz obowiązek i prawo do skontrolowania procedur wdrożonych przez przewoźnika. Follow me! jako pierwsza firma w Szczecinie wdrożyła procedury COVID-19 podczas przejazdów oraz przestrzega wszystkich zalecań służb sanitarnych.

 

Rekomendowany przez szkoły przewoźnik autobusowy w Szczecinie

Follow me! to najchętniej rekomendowany przewoźnik autobusowy w Szczecinie. Usługi autokarowe w Szczecinie świadczymy od ponad 20 lat, a nasze charakterystyczne srebrne autokary stały się synonimem wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Na wspomnianą rekomendację złożyło się wiele elementów wyróżniających ofertę Follow me! na tle konkurencji, możesz o nich przeczytać na stronie: Rekomendowany przewoźnik autobusowy w Szczecinie

 


Pozostałe wpisy:

Wynajem autokaru Szczecin 

Procedury bezpieczeństwa COVID-19 w Follow me!