Procedury COVID-19 w pojazdach Follow me!


Follow me! Procedury COVID-19 w pojazdach Follow me!

Procedury COVID-19 w pojazdach Follow me!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, mając na celu zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa pasażerom i pracownikom naszej firmy wdrożyliśmy specjalne procedury sanitarne. Nowe zasady obowiązują podczas wyjazdów i przejazdów realizowanych przez Follow me!

Prosimy o zastosowanie się do niniejszych wytycznych, abyśmy wspólnie zadbali o bezpieczną i komfortową podróż.

 

Procedury COVID-19 Follow me! Safe travels autokary autobusy

 

Procedura bezpieczeństwa sanitarnego w autokarach i samochodach Follow me! w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

A) Odprawa pasażerów przed wyjazdem

1. Prosimy o punktualne stawienie się na miejscu zbiórki lub przystanku, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy lub ustaleniami z pracownikiem Follow me!. Ze względu na wdrożenie procedur sanitarnych odprawa pasażerów może nieznacznie się wydłużyć, nie wpłynie to jednak na punktualne zrealizowanie usługi.
2. Podczas odprawy, każdy pasażer powinien posiadać środki ochronny osobistej: maseczkę ochronną lub przyłbice, w przypadku jej braku prosimy zachować odległość min. 2 m od pozostałych pasażerów.
3. Podczas podróży pasażerowie zobowiązani są do założenia maseczki ochronnej lub przyłbicy, jeżeli istnieją przeciwwskazania do korzystania z tych form ochrony prosimy o zajmowanie miejsc z odpowiednią odległością od innych pasażerów (w miarę możliwości, co drugi rząd foteli).
4. Załadunek bagażu każdy pasażer wykonuje samodzielnie, zalecamy aby walizki były oznakowane i opisane co usprawni ich odbiór w miejscu docelowym.

B) Wejście do pojazdu

1. Prosimy o wykonywanie poleceń i zaleceń wydawanych przez kierowcę, pozwoli to na sprawne przeprowadzenie odprawy pasażerów i procedury wejścia do autokaru.
2. Przed wejściem do autokaru prosimy o ustawienie się w rzędzie z zachowaniem bezpiecznego dystansu od pozostałych pasażerów.
3. W przypadku przejazdów liniowych podczas wsiadania do autokaru należy okazać kierowcy bilet lub zakupić go dokonując płatności bezdotykowej – kartą płatniczą.
4. Kierowca wskazuje, którymi drzwiami można wsiadać do pojazdu, uprzedzi również podróżnych które miejsca w autobusie wyłączone są z eksploatacji dla celów bezpieczeństwa.
5. Wchodząc do autokaru prosimy o zdezynfekowanie rąk, płyn do dezynfekcji udostępniony jest przy drzwiach wejściowych do pojazdu i jest do dyspozycji pasażerów.
6. W miarę możliwości prosimy o zajmowanie miejsc z uwzględnieniem odpowiedniego dystansu społecznego.

C) Podróż autokarem

1. Przejazd realizowany jest z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, obowiązkowe jest korzystanie ze środków ochrony osobistej (maseczka ochronna lub przyłbica, a po postoju obowiązkowa dezynfekcja dłoni).
2. Po zajęciu miejsc prosimy o nie przesiadanie się w trakcie jazdy i zmianę zajmowanego miejsca.
3. Dla Państwa komfortu toalety w naszych autokarach są dostępne, dbając o bezpieczeństwo regularnie je kontrolujemy i dezynfekujemy.

D) Wyjście z autokaru

1. Prosimy o wykonywanie poleceń i zaleceń wydawanych przez kierowcę, kierowca wskazuje pasażerom którymi drzwiami odbywać się będzie wyjście z pojazdu.
2. Wysiadając z autokaru obowiązuje zasada pierwszeństwa wyjścia, dla pasażerów siedzących w rzędach zlokalizowanych najbliżej drzwi wyjściowych.
3. Podczas wyjścia obowiązuje zasada utrzymywania odpowiedniego dystansu społecznego.
4. Odbiór bagażu odbywa się samodzielnie, proszę podczas odbioru pamiętać o zachowaniu dystansu pomiędzy pasażerami lub założyć maseczkę ochronną.

 

Procedury COVID-19 w pojazdach Follow me! i Flixbus

 

Procedury COVID-19 w pojazdach Follow me! obowiązują do odwołania.

———————————————————-

Nasza Flota – wybierz i zarezerwuj odpowiedni autokar:

Sprawdź naszą flotę: https://followme.pl/nasza-flota/

Procedury sanitarne podczas przejazdów Flixbusem:

czytaj więcej: https://www.flixbus.pl/uslugi/zdrowie-i-bezpieczenstwo-faq