20 sierpnia 2021

Konkurs! Do wygrania bilety na film „Berlin Alexanderplatz”


Follow me! Aktualności Konkurs! Do wygrania bilety na film „Berlin Alexanderplatz”
UWAGA! KONKURS!!

Do wygrania dwa bilety na Kino Konesera do kina Helios na film pt.” Berlin Alexanderplatz” w reżyserii Burhana Qurbaniego

Berlin Alexanderplatz to miejsce wybierane równie często przez turystów, co artystów. Od lat stanowi źródło inspiracji dla pisarzy czy filmowców. Już 23.08 w kinach pojawi się wielokrotnie nagradzana nowoczesna adaptacja jednej z największych powieści XX wieku napisanej przez Alfreda Döblina, a my mamy dla Was do wygrania dwa bilety na ten seans!

Co trzeba zrobić? Polub nasz profil na Instagramie i Facebooku ( jeśli jeszcze tego nie robisz ;)), a w komentarzu na Facebooku pod postem opisz ulubione miejsce w Berlinie, (bez użycia jego nazwy!) tak by można było łatwo je odgadnąć. Wybierzemy najciekawsze odpowiedzi, na które czekamy do 22.08 do godziny 16:00. Rozstrzygnięcie konkursu w poniedziałek o 10:00.  A jeśli zatęskniliście za spacerami po Berlinie to przypominamy, że możemy Was tam zabrać – do Berlina jeździmy nawet 11 razy dziennie.

Nominowany w trakcie Berlinale 2020  do nagrody Złotego Niedźwiedzia roku film jest nowoczesną adaptacją jedną z najwiekszych powieści XX wieku – Berlin Alexanderplatz Alfreda Döblina. Jednakże „Berlin Alexanderplatz” Burhana Qurbaniego nie jest filmem przeznaczonym dla tych, którzy pragną (lub muszą) zapoznać się z powieścią Alfreda Döblina, ale nie chce im się „tracić czasu” na jej czytanie. Reżyser zamiast dosłownej ekranizacji zaproponował nam własną interpretację oryginału. Filmowy Franz Biberkopf to Francis B – imigrant, który próbuje w Niemczech zbudować sobie nowe życie. Nie jest to jednak proste. Z jednej strony ogranicza go biurokracja, z drugiej – ciążą mu wspomnienia traumatycznych wydarzeń z przeszłości. W sytuacji bez wyjścia pojawia się człowiek, który obiecuje rozwiązać wszystkie problemy Francisa. Cena jaką za to zapłaci będzie ogromna.

Zapraszamy do zabawy 🙂

Regulamin konkursu:

1. Nazwa konkursu: Konkurs „Berlin Alexanderplatz”.
2. Konkurs organizowany jest przez Follow me!
3. Konkurs rozgrywany jest on-line, uczestnik z każdego miasta może wziąć udział, natomiast bilety stanowiące nagrodę są do odbioru i wykorzystania na terenie miasta Szczecin.
4. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 22.08.2021 do godziny 16:00
5. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 23.08.2021 o godzinie 10:00
6. Zabrania się używania słów wulgarnych i/lub powszechnie uznawanych za obraźliwe.
7. Bilety zostaną przekazane zwycięzcy w biurze Follow me! znajdującym się w Galerii Nowy Turzyn ( I piętro) przy ul. Boh. Warszawy 40, 70-342 lub po uprzednim uzgodnieniu drogą mailową.


Powiązane aktualności:

Nowość! Flixbus Stargard Berlin!

FlixBus Szczecin – Berlin: aż 11 przejazdów dziennie!