31 maja 2021

Koniec obostrzeń dla wjeżdżających do Niemiec.


Follow me! Aktualności Koniec obostrzeń dla wjeżdżających do Niemiec.

Koniec obostrzeń dla wjeżdżających do Niemiec.

Od 30 maja 2021 r. Polska nie jest już uznawana w Niemczech jako obszar ryzyka pandemicznego, taka decyzja niesie za sobą szereg korzystnych zmian dla podróżujących. Zostały zniesione ograniczenia dotyczące wjazdu do Niemiec.

Decyzję o usunięciu Polski z listy obszarów wysokiego ryzyka podał niemiecki Instytut Roberta Kocha w piątek 28.05.2021 r.. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Berlinie podało natomiast, że od niedzieli uchyla ostrzeżenie przed podróżowaniem do Polski.

Za 10 dni koniec obostrzeń. Dlaczego dopiero 8 czerwca?

Skreślenie Polski z listy obszarów ryzyka oznacza, że wkrótce przestaną obowiązywać ogólne ograniczenia dotyczące wjazdu do Niemiec. Nie stanie się to jednak z dniem 30.05.2021 r. a najwcześniej 8 czerwca.

Taki termin wynika z zapisu, że każda osoba przyjeżdżającą do Niemiec, która w ciągu 10 dni przed przyjazdem przebywała na obszarze ryzyka zakażenia musi poddać się obostrzeniom (m.in. resjestracja wjazdy, kwarantanna). Polska na takiej liście była do 29 maja, co oznacza, że  każda osoba która przed tą datą przebywała w Polsce jeszcze do 8 czerwca będzie musiała zgłosić swój wjazd do Niemiec, ewentualnie udać się na kwarantannę i zrobić test po wjeździe.

 


Pozostałe aktualności:

Od kiedy paszport szczepionkowy?

Flixbus wznawia połączenie

Autokary turystycznekoniec obostrzeń dla przejazdów autokarowych.