15 października 2020

Koniec Berlin SXF, w zamian Terminal 5 BER


Follow me! Aktualności Koniec Berlin SXF, w zamian Terminal 5 BER

Koniec Berlin SXF, w zamian Berlin Brandenburg Terminal 5 BER

Już 25.10.2020 r. oficjalnie przestanie funkcjonować lotnisko Berlin Schonefeld. Z chwilą uruchomienia nowego, zimowego rozkładu lotów na biletach i w systemach rezerwacyjnych nie znajdziemy nazwy lotniska Berlin Schonefeld. Od tego dnia nasz lot realizowany będzie z lub do Berlin Brandenburg Terminal 5.

Mimo, że to właściwie to samo lotnisko to wiele prac zostało wykonanych, aby podnieść komfort pasażerom korzystającym z Terminala 5. Ujednolicono również system informacyjny na lotnisku, aby pasował do oznakowania nowych terminali T1 i T2 lotniska Berlin Brandenburg.

Dlaczego nazwa Terminal 5?

Wiele osób zastanawia się dlaczego dawne lotnisko Berlin Schonefeld otrzymało nazwę Terminal 5, skoro dwa pozostałe otrzymały numer 1 i 2. Brakujące liczby 3 i 4 zostaną nadane w późniejszych latach dobudowanym terminalom. Docelowo plan zakłada, że lotnisko BER będzie składało się z 4 terminali T1, T2 już istniejących i T3 i T4 których budowa jest planowana w najbliższych latach.

Komunikacja między T1-T2 a T5

Władze lotniska zadbały o dobrą i szybką komunikację pomiędzy terminalami T1, T2 i T5 lotniska Berlin Brandenburg. Pomiędzy terminalami co 9 minut kursować będą bezpłatne autobusy oraz kolejka miejska S-Bahn.

Część autobusów dalekobieżnych wciąż będzie zatrzymywała się przy Terminalu 5 lotniska BER, jednak przystanek został zlokalizowany w pobliżu dworca kolejki S-Bahn co zagwarantuje wygodne i szybkie przemieszczenie się na dowolny terminal lotniska.

Transfery na lotnisko BER ze Szczecina

Follow me! przygotowało kompleksową ofertę transferów na nowe lotnisko Berlin Brandenburg. Ze Szczecina pojazdy z charakterystycznym logo Follow me! wyruszać będą niemal co godzinę, aby zagwarantować dużą częstotliwość kursów. Nowością w ofercie są przejazdy łączone tzw. Ridesharing, który łączy zalety przejazdów liniowych i indywidualnych. Największym atutem przejazdów BER bus są odbiór spod domu w cenie i możliwość dopasowania godziny wyjazdu pod wylot lub przylot. Bus na lotnisko BER kursował będzie codziennie.

Opcje dojazdu na lotnisko Berlin Brandenburg:

  • BERbus – bus na lotnisko BER, połączenie realizowane w formie przejazdów łączonych tzw. Ridesharing. Bilety za 89 zł zawierają w cenie opcję odbioru spod domu. Więcej informacji: bus na Berlin Brandenburg
  • Flixbus – regularne połączenia autobusowe na lotnisko BER ze Szczecina, 9 połączeń dziennie. Wygodny autobus Mercedes Tourismo wyposażony w regulowane fotele, gniazda 230V/USB, WC, snack bar czy bezpłatne wi-fi. Bilety dostępne na flixbus.pl
  • Family Airport Taxi – wygodne przejazdy indywidualne dla rodzin i grup. Przejazd komfortowym Mercedesem V-class, odbiór spod domu, dopasowana godzina przejazdu a w cenie certyfikowane foteliki dla dzieci. Więcej informacji: Family Airport Taxi
  • Business Taxi – komfortowy przejazd indywidualny klasą biznes. Przejazd realizowany wygodnym Mercedesem E-class lub BMW 5. Do dyspozycji pasażera jest m.in. świeża prasa, woda mineralna, darmowe wi-fi. Więcej informacji: Airport Taxi Business Class

 


Pozostałe aktualności:

Jak dojechać na lotnisko BER

Długa historia lotniska Berlin Brandenburg 

Nowość! Bus na lotnisko BER