17 września 2020

Jak dojechać na lotnisko BER?


Follow me! Aktualności Jak dojechać na lotnisko BER?

Jak dojechać na lotnisko BER?

Jeżeli już zarezerwowałeś swój lot z Berlina, czas więc abyś zaplanował jak dostać się na lotnisko Berlin Brandenburg. Ze Szczecina masz kilka możliwości, różnią się one przede wszystkim ceną, komfortem i czasem podróży. Czym w takim razie jechać na lotnisko? Jak dojechać na lotnisko BER?

Przeanalizowaliśmy następujące opcje, jak dojechać na  lotnisko BER?:

  1. własny samochód
  2. przejazd pociągiem
  3. transfer indywidualny
  4. transfer liniowy
  5. transfer łączony

1. Własny samochód. Berlin Brandenburg parking?

Wyjazd własnym samochodem dla wielu jest najlepszą formą dojazdu na lotnisko. Posiada jednak sporo wad i może być znacznie droższy niż choćby transfer na lotnisko. Zaletą jest na pewno dostosowanie godziny wyjazdu do swojego lotu, czy prędkości jazdy. To my ponosimy odpowiedzialność, czy zdążymy na nasz wylot czy nie.
Przy planowaniu podróży własnym samochodem należy dobrze zaplanować trasę, sprawdzić wszystkie remonty i sugerowany czas dojazdu. Zwróć również uwagę na lokalizację parkingu.

Ile kosztuje parking przy Berlin Brandenburg BER?

Decydując się na skorzystanie z parkingu przy Berlin Brandenburg Twój czas dojazdu ze Szczecina będzie krótki, jednak musisz uwzględnić wysoki koszt parkowania. Ceny parkingów najbardziej oddalonych od terminala wahają się od 150-250 zł za kilka dni postoju, natomiast te zlokalizowane najbliżej wejścia kosztują nawet 250-350 zł za tydzień.

Darmowy parking przy lotnisku Berlin Brandenburg

Jeżeli w ogóle taki znajdziesz, będzie on zapewne znacznie oddalony od samego portu. Możliwe, że decydując się na darmowy parking przy BER będziesz musiał skorzystać z dodatkowo płatnej komunikacji miejskiej, wydłuży to również znacznie czas dojazdu. Pamiętaj, że nie tylko Ty chcesz zaoszczędzić na wysokich cenach parkingu przy lotnisku. Szukając darmowej miejscówki do pozostawienia auta poszukaj informacji, czy jest to bezpieczna okolica i czy na pewno możesz zostawić tam swój samochód na kilka dni.

Czy jechać własnym samochodem na BER?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Oprócz dosyć wysokich kosztów (parking, paliwo itp.) weź również pod uwagę swój komfort i ewentualne zmęczenie na powrocie po długim locie. Podróż z lotniska do Szczecina zajmie Ci kolejne 2 godziny, podczas których prowadząc auto będziesz musiał skoncentrować się na jeździe.

2. Pociąg. Jak dojechać pociągiem na Berlin Brandenburg?

W chwili obecnej to najsłabsza opcja dojazdu ze Szczecina na BER. Szczecin nie posiada bezpośredniego połączenia kolejowego, dlatego podróżnych czeka kilka przesiadek i długi czas dojazdu (nawet 4 godz.). Dużym problem dla podróżnych jest również stosunkowo niewielka ilość połączeń przez co trudno dopasować godzinę wyjazdu do naszego wylotu.
Sama podróż pociągiem bywa męcząca zwłaszcza gdy mamy ze sobą bagaże. W drodze do Szczecina czekają nas liczne przesiadki i oczekiwanie na kolejny pociąg. Cena również nie jest konkurencyjna do alternatywnych form dojazdu. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki nie jest dobrym pomysłem jechać ze Szczecina pociągiem na Berlin Brandenburg.

3. Transfer indywidualny. Airport Taxi Szczecin Berlin Brandenburg.

Indywidualny przejazd to najwygodniejsza opcja dojazdu na lotnisko BER. Największy przewoźnik na lotniska Follow me! oferuje dwie opcje dojazdu indywidualnego. Business Taxi skierowana jest głównie do klientów korporacyjnych i najczęściej korzystają z niej lokalne firmy. Family Airport Taxi to usługa skierowana do rodzin i grup.
Podróż odbywa się komfortowymi limuzynami Mercedes E-class lub BMW 5, a jeżeli pasażerów jest więcej niż 3 na lotnisko zabierzemy Was przestronnym Mercedesem V-class.

Największą zaletą Airport Taxi od Follow me! jest komfort klasy premium i opcja door to door w cenie. Przejazd jest dopasowany tylko do Twojego lotu, dlatego skracasz czas dojazdu do absolutnego minimum. Nie martwisz się o znalezienie parkingu, wyruszasz spod domu i jedziesz prosto pod drzwi terminala z którego odlatujesz. Dużą zaletą jest również doświadczenie przewoźnika, która na bieżąco wie jak wygląda sytuacja na drodze, dzięki temu może przewidzieć wszelkie utrudnienia i zaplanować odpowiednio godzinę wyjazdu.

Przejazd Business Taxi lub Family Airport Taxi możesz zarezerwować on-line. Na stronie szybko sprawdzisz cenę, dostępność pojazdu oraz opłacisz zamówienie.

Więcej informacji: Przejazdy indywidualne Berlin

Rezerwacje na stronie https://booking.followme.pl/

4. Transfer liniowy. Autobus Szczecin Berlin Brandenburg.

Follow me! przy współpracy z Flixbus oferuje również tzw. przejazdy liniowe na trasie Szczecin lotnisko Brandenburg. Przejazdy realizowane są nowoczesnymi autobusami Mercedes Tourismo, które są wyposażone w wygodne, rozkładane fotele, przy każdym z nich znajduje się gniazdo 230V/USB. Do dyspozycji pasażerów jest również WC, darmowe Wi-Fi czy Snack Bar.
Rozkład jazdy autobusów jest dopasowany do najpopularniejszych odlotów, dlatego każdy pasażer bez problemu dobierze godzinę przejazdu do swojego lotu. Jest to również najtańsza opcja dojazdu na BER ze Szczecina. Bilety dostępne są na https://www.flixbus.pl/ więcej informacji na stronie: Autobus do Berlina

Autobus Szczecin Berlin rozkład jazdy

5. Transfer łączony – BER bus Szczecin Berlin Brandenburg

Nowość w ofercie Follow me! Transfer łączony na lotnisko Berlin Brandenburg. Usługa BERbus to połączenie zalet przejazdu liniowego i indywidualnego. Pasażerowie podróżują w atrakcyjnej cenie wygodnym Mercedesem V-class prosto spod domu. Usługa jest oparta na zasadzie współdzielenia przejazdu, dzięki czemu jest atrakcyjna ekonomicznie i proekologiczne. Godzina wyjazdu jest dopasowana do wylotu lub przylotu pasażerów. Dowiedz się więcej na stronie: bus do Berlina