26 października 2020

Jarmark przy Alexanderplatz


Follow me! Aktualności Jarmark przy Alexanderplatz

Jarmark przy Alexanderplatz Berlin

To doskonała informacja dla osób chcących również w tym roku odwiedzić berlińskie jarmarki. Najpopularniejszy i największy jarmark w Berlinie będzie również otwarty w 2020 roku. Oczywiście ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną należy spodziewać się pewnych obostrzeń i zmian względem lat poprzednich, jednak mimo tego będzie to spektakularne i magiczne miejsce.

Jarmark przy Alexanderplatz zlokalizowany jest na kilku placach, ta największa część znajduje się w pobliżu Czerwonego Ratusza w Berlinie, a w jego centralnym miejscu znajduje się malownicze lodowisko okalające pomnik Neptuna. Nad głowami odwiedzających góruje charakterystyczna berlińska wieża telewizyjna, a w powietrzu unosi się zapach grzanego wina, pierników i innych wypieków.

Jarmark świąteczny przy Alexanderplatz będzie otwarty!

Według najnowszych informacji jarmark przy Alexa będzie otwarty również w tym roku, odwiedzający będą musieli jednak dostosować się do licznych obostrzeń. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom zostanie zwiększony obszar samego jarmarku, stoiska będą bardziej oddalone od siebie niż w latach poprzednich, a uczestnicy będą zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, a także do utrzymywania odległości od innych odwiedzających.

Stałą atrakcją na jarmarku świąteczny przy Alexanderplatz jest wysoki na 50m diabelski młyn, z którego można podziwiać z góry malowniczy jarmark bożonarodzeniowy. Oprócz stoisk z tradycyjnymi potrawami, smakołykami czy grzanym winem spotkacie tutaj również stoiska z ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi, czy szopkami bożonarodzeniowymi.

Wiele atrakcji czeka na najmłodszych, oprócz karuzel i kolejek jedną z najbardziej znanych atrakcji jest Święty Mikołaj, który trzy razy dziennie podróżuje w powietrzy w swoich saniach w kierunku Kościoła Mariackiego. Warto przyjść tutaj w godzinach 16:30, 18:30 i 20:30, aby zobaczyć ten niecodzienny widok lecącego na saniach św. Mikołaja.

Jarmark Alexanderplatz – jak dojechać?

Jarmark bożonarodzeniowy zlokalizowany jest w centrum Berlina, przy popularnym wśród polskich turystów placu Alexanderplatz. Bezpośredni przejazd ze Szczecina gwarantuje m.in. połączenie autobusowe Flixbus. Jeżeli chciałbyś zorganizować wyjazd dla swojej rodziny lub znajomych możesz również skorzystać z Family Airport Taxi rezerwując przejazd na stronie booking.followme.pl

Godziny otwarcia – jarmark przy Alexa:

Jarmark czynny od 23 listopada 2020 do 3 stycznia 2021
– Od poniedziałku do piątku od 12:00 do 22:00
– Sobota i niedziela od 11:00 do 22:00

25 i 26 grudnia, 4 stycznia 11:00 do 21:00
– Zamknięte w Wigilię i Sylwestra

Bilety: wstęp wolny


Aktualizacja (30.10.2020 r.): Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie najwcześniej od 1 grudnia!

Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia związane z pandemią, rozpoczęcie jarmarków bożonarodzeniowych przesunięto z 23 listopada na 1 grudnia 2020 r.


Pozostałe jarmarki w Berlinie:

Jarmark przy Pałacu Charlottenburg 

Jarmark przy Potsdamer Platz

 

 

 


Planujesz wycieczki firmowe na jarmarki? A może organizujesz wycieczki szkolne? Wynajmij autokar Follow me!