28 października 2020

Jarmark na Potsdamer Platz


Follow me! Aktualności Jarmark na Potsdamer Platz

Jarmark na Potsdamer Platz

To jeden z najbardziej urozmaiconych i popularnych jarmarków w Berlinie, zlokalizowany w samym sercu miasta w pobliżu wielu atrakcji turystycznych. Przybiera on nieco bardziej nowoczesną formę niż chociażby Jarmark przy Pałacu Charlottenburg. Częścią tego jarmarku jest tak zwany „Winterworld”, a więc strefa sportów zimowych takich jak duże lodowisko oraz stok sanaczkowy.
Jarmark bożonarodzeniowy Potsdamer Platz jest uznawany za najlepszy dla rodzin z dziećmi. Liczne karuzele, kolejki i wspomniany powyżej „Winter World” zapewniają szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Jarmark w stylu austriackim

W weekendy na jarmarku na Potsdamer Platz dominuje muzyka na żywo i atmosfera w stylu apres-ski znana z alpejskich miejscowości. Jarmark bożonarodzeniowy przy Potsdamer Platz zostanie przygotowany w zimowej scenerii w austriackim stylu, a klimatu dopełniają drewniane stragany w alpejskim stylu. Odwiedzający mogą obserwować rzemieślników przy pracy i spróbować niemieckich, czy austriackich potraw bożonarodzeniowych, takich jak kandyzowane jabłka, prażone migdały czy grzane wino.

Winter World przy Potsdamer Platz

To stały punkt jarmarku przy Potsdamer Platz, głównymi atrakcjami Winter World jest lodowisko o powierzchni, aż 500 metrów kwadratowych oraz duży tor saneczkowy. Winter World będzie otwarte już od 30.10.2020 roku.

 

Winter World:

30 października 2020 – 5 stycznia 2021

Jarmark bożonarodzeniowy Potsdamer Platz:

23 listopada – 27 grudnia 2020

  • Otwarte codziennie w godz. 10:00 – 22:00
  • 10:00 – 14:00 w Wigilię

Przydatne informacje: Psy nie są akceptowane (z wyjątkiem psów przewodników)


Aktualizacja (30.10.2020 r.): Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie najwcześniej od 1 grudnia!

Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia związane z pandemią, rozpoczęcie jarmarków bożonarodzeniowych przesunięto z 23 listopada na 1 grudnia 2020 r.


Pozostałe otwarte Jarmarki w Berlinie:

Jarmark przy Alexanderplatz

Jarmark przy Pałacu Charlottenburg