25 października 2020

Jarmark przy Pałacu Charlottenburg


Follow me! Aktualności Jarmark przy Pałacu Charlottenburg

Jarmark bożonarodzeniowy przy Pałacu Charlottenburg

To jeden z najpopularniejszych i najbardziej majestatycznych jarmarków bożonarodzeniowych w Berlinie, jarmark przy Pałacu Charlottenburg co roku odwiedza kilkaset tysięcy osób. W tym roku w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną liczba osób odwiedzających będzie ograniczona, a odległości pomiędzy stoiskami zwiększone. Wszystko w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia. Jarmark w Charlonttenburg to jeden z niewielu jarmarków, które odbędą się w 2020 roku. W związku z pandemią coronavirusa władze Berlina oraz wiele dzielnic zrezygnowało z organizacji jarmarków. Więcej na ten temat przeczytasz na naszej stronie: Jarmarki w Berlinie. Czy odbędą się w 2020?

Jarmark świąteczny przy Charlottenburg.

Lokalizacja i atmosfera panująca przy Pałacu Charlottenburg powoduje, że jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych berlińskich jarmarków. Szczególną cechą tego jarmarku bożonarodzeniowego jest oczywiście jego lokalizacja. Jarmark zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie słynnego pałacu, a swoje stoiska rozstawia tam co roku blisko 250 sprzedawców.
Wśród sprzedawców dominują stoiska z artykułami świątecznymi m.in. szopki, ozdoby choinkowe, prezenty własnoręcznie wykonywane przez rzemieślników. Podczas jarmarku będziecie mogli również zakupić i spróbować tradycyjnych niemieckich słodyczy bożonarodzeniowych, takich jak stollen, ciastka spritz czy marcepan.

Odwiedzającym nieprzerwanie towarzyszy niesamowity zapach piernika, grzanego wina, czy świeżo pieczonego chleba i ciastek. Królewski Jarmark Bożonarodzeniowy przed starą oranżerią oferuje specjalne smakołyki dla najmłodszych. Dla dzieci przygotowane zostaną również karuzele czy małe kolejki górskie.

Od kiedy będzie czynny jarmark przy Charlottenburg?

Jarmark świąteczny przy Pałacu Charlottenburg będzie otwarty już od 23 listopada od godziny 14:00, potrwa aż do 26 grudnia 2020 roku. Wstęp na jarmark jest oczywiście bezpłatny, jednak w 2020 roku będą obowiązywały specjalne ograniczenia związane z sytuacją epidemiologiczne. Uczestnicy zobowiązani będą do zakrywania ust i nosa, utrzymywania odstępów min. 1,5 metrowych, a liczba uczestników będzie weryfikowana przy wejściu na teren jarmarków.

Jarmark przy Charlottenburg. Jak dojechać?

Aby w pełni delektować się przysmakami i grzanym Winem do Berlina warto pojechać Flixbusem, wysiadając na Dworcu Berlin ZOB można dojść spacerem (ok 2 km) lub podjechać komunikacją miejską (ok 20 minut).
Pałac zlokalizowany jest przy ulicy Spandauer Damm 10-22

Godziny otwarcia: Jarmark bożonarodzeniowy przy Pałacu Charlottenburg:
23 listopada – 26 grudnia 2020

  • od poniedziałku do czwartku 14:00 – 22:00
  • od piątku do niedzieli 12:00 – 22:00

25 i 26 grudnia 12:00 – 20:00
24 grudnia – nieczynne

Opłata za wstęp: Wstęp wolny
Dodatkowe uwagi: Psy nie są akceptowane (z wyjątkiem psów przewodników)


Aktualizacja (30.10.2020 r.): Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie najwcześniej od 1 grudnia!

Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia związane z pandemią, rozpoczęcie jarmarków bożonarodzeniowych przesunięto z 23 listopada na 1 grudnia 2020 r.

 


Pozostałe jarmarki w Berlinie:

Jarmark przy Alexanderplatz

Jarmark przy Potsdamer Platz

 

 

 

 


Planujesz wycieczki firmowe na jarmarki? A może organizujesz wycieczki szkolne? Wynajmij autokar Follow me!