9 lutego 2021

Hotele otwarte! Stopniowe odmrażanie turystyki.


Follow me! Aktualności Hotele otwarte! Stopniowe odmrażanie turystyki.

Hotele otwarte! Stopniowe odmrażanie turystyki.

W ubiegłym tygodniu Premier RP ogłosił stopniowe odmrażanie turystyki w Polsce. Na początek odblokowane zostały hotele i obiekty noclegowe, które już od 12 lutego będą mogły ponownie przyjmować turystów. Obiekty te będą musiały pracować oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym m.in. obłożenie miejsc noclegowych nie będzie mogło przekroczyć 50%, zamknięte pozostaną też hotelowe restauracje.

Hotele nie będą mogły również serwować śniadań w takiej formie jak byliśmy do tego przyzwyczajeni. Zamiast bufetów, część hoteli zrezygnowała całkiem z serwowania posiłków a druga część zdecydowała się na oferowanie śniadań z dostawą do pokoi.

Otwarte stoki narciarskie, kina i baseny.

Oprócz hoteli i obiektów noclegowych otwarte zostaną również stoki narciarskie oraz obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Osoby spragnione narciarskiego szaleństwa będą mogły w końcu zaplanować odpoczynek w polskich górach. Wypoczywający będą mogli również skorzystać z basenów sportowych, wybrać się do teatru, muzeum czy kina.

Restauracje, aquaparki wciąż zamknięte.

Wciąż niedostępne dla turystów będą restauracje i aquaparki. Te pierwsze wciąż mogą serwować dania jedynie na wynos, nie mogą natomiast zaprosić gości do lokalu.

Podjęte działania mogą świadczyć o stopniowym odmrażaniu turystyki w naszym kraju. Nie wiadomo jednak, kiedy zostaną zdjęte kolejne obostrzenia, wg. medialnych doniesień może do tego dojść na początku marca.

 


Pozostałe aktualności:

Czy podróżowanie w czasach COVID-19 jest bezpieczne?

Loty z Lotniska Goleniów. Ryanair wznowi loty?

Organizujesz wycieczkę? Wynajmij autokar od Follow me!