11 grudnia 2020

Gdzie Polacy spędzą zimowy urlop?


Follow me! Aktualności Gdzie Polacy spędzą zimowy urlop?

Gdzie Polacy spędzą zimowy urlop?

Trwająca pandemia mocno ogranicza nasze plany wyjazdowe, są jednak i tacy, którzy planują zimowy wypoczynek. Po raz pierwszy wśród 10 najpopularniejszych kierunków urlopowych jest, aż 5 egzotycznych destynacji. Najwyżej spośród egzotycznych kierunków, bo na 3 miejscu plasuje się Zanzibar! Malownicza wyspa położona na Oceanie Indyjskim, będąca częścią Tanzanii.

Zanzibar – egzotyczny król zimowych wyjazdów.

Popularność Zanzibaru rośnie od lat, wiele osób decyduje się nawet na wyprowadzkę do tego malowniczego zakątka. Głośnym echem ostatnio odbiła się informacja, że jeden ze znanych polskich dziennikarzy sportowych postanowił rzucić pracę w telewizji, aby przenieść się z rodziną na stałe właśnie do Zanzibaru. Co takiego ma w sobie Zanzibar, że przyciąga tylu turystów?

Przede wszystkim doskonała pogoda, temperatura przez cały rok nie spada tutaj poniżej 27-28 stopni. Najcieplejsze miesiące przypadają na okres od grudnia do marca, kiedy termometry wskazują średnio ok 30-31 st. C. Zanzibar zachwyca również przyrodą i widokami. Turkusowe plaże, biały piasek i żywa zieleń otaczającej przyrody tworzą bajkowy klimat.

Czy na Zanzibarze obowiązuje kwarantanna? Czy trzeba wykonać test na COVID?

Na tak dużą popularność tego kierunku może wpływać również brak kwarantanny i obowiązku wykonywania testów na coronavirusa. Test będziemy musieli wykonać jedynie wtedy, gdy wymagać tego będzie linia lotnicza, którą będziemy planowali dostać się na wyspę.

Jakie kierunki Polacy wybierają na urlop na przełomie 2020/2021?

Niezmiennie od lat na pierwszych dwóch miejscach plasuje się Turcja i Egipt, nie inaczej jest również teraz. Wśród innych popularnych egzotycznych kierunków oprócz Zanzibaru turyści wybierają chętnie Meksyk, Dominikanę, Kubę i Kenię.

na lotnisku berlin brandenburg, 8 podstawowych zasad bezpieczeństwa, dla podróżnych, dla podroznych, zarządca lotniska berlin brandenburg, na terenie lotniska, covid, covid-19, berlin covid, lotnisko ber covid, follow me, interglobus, szczecin

 

Źródło: wakacje.pl, turystyka.wp.pl

 


Pozostałe aktualności:

Atrakcje w Berlinie. Pawia Wyspa.

12 najczęstszych pytań podróżujących z lotniska BER. 

8 podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego dla podróżnych