26 listopada 2020

Atrakcje w Berlinie: Pawia wyspa


Follow me! Aktualności Atrakcje w Berlinie: Pawia wyspa

Atrakcje w Berlinie: Pawia wyspa

Niewielka wyspa na rzece Hawela zlokalizowana w południowo zachodnim Berlinie w dzielnicy Steglitz-Zehlendorf jest jednym z ulubionych miejsc berlińczyków. Niewielu turystów odwiedzających stolicę Niemiec wie o tym miejscu i uwzględnia w swoich planach wizytę na Pawiej Wyspie. Jeżeli planujesz zwiedzanie Poczdamu, możesz po drodze odpocząć na tej urokliwej wyspie.

Historia Pawiej Wyspy w Berlinie

Ciekawostką jest, że pierwotnie w XVII wieku na wyspie założono hodowlę królików, a w miejscu w którym obecnie zlokalizowany jest pałac znajdował się Dom Łowczego. Nieoficjalnie wyspę nazywano wówczas Ostrów Króliczy lub Ostrów Pawi. Mimo, że w XVII wieku nie zamieszkiwały tej wyspy pawie pojawiały się one w nieoficjalnej nazwie tego miejsca. Być może to było inspiracją dla późniejszych władców, aby wyspę zasiedlić pawiami.

Na zachodnim krańcu Pfaueninsel wyspy wzniesiono pałac, który otoczył romantyczny park. Mały, biały pałac umiejscowiono tak, aby był dobrze widoczny z brzegów Poczdamu. Pałac pełnił funkcję prywatnej rezydencji Fryderyka i Wilhelminy. Pałac był zamieszkiwany do 1840 roku i co ciekawe do dzisiaj zachowało się jego oryginalne wyposażenie. Aktualnie pałac jest w trakcie prac konserwacyjnych i wkrótce ponownie będzie dostępny dla zwiedzających.

pałac pawia wyspa w berlinie, palac pawia wyspa w berlinie, palac w berlinie, Pfaueninsel, atrakcje w berlinie, follow me, interglobus, szczecin

Pawia wyspa na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dziś Pfaueninsel z licznymi ścieżkami spacerowymi, pałacem, farmą mleczarską i innymi budynkami parkowymi, tworzy malowniczą przestrzeń do spacerów. Pomimo popularności wśród berlińczyków i turystów, wyspa zachowała swój bajkowy charakter.

Główną atrakcją obok pałacu są oczywiście swobodnie wędrujące po wyspie pawie, które z dumą prezentują swoje piękne ogony odwiedzającym. Co ciekawe oprócz pawi wyspę zamieszkują również bawoły wodne, które są wykorzystywane jako naturalne kosiarki do trawy.

W parku na wyspie znajduje się około 400 starych dębów oraz najstarszy ogród różany w Berlinie. Od 1990 roku Pawia Wyspa znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdzie znajduje się prom na Pawią Wyspę?

Aby dostać się na Pawią Wyspę należy skorzystać z promu, który cumuje w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji Wirtshaus zur Pfaueninsel. Wybierając się do tego miejsca samochodem należy kierować się we wskazane miejsce -> https://goo.gl/maps/mJqwLqMjC2hPGgX87

Prom na Pawią Wyspę w Berlinie kursują mniej więcej co 15 minut.

Godziny kursowania promu:

Sezon zimowy:

od 1 listopada 2020 do 31 marca 2021

poniedziałek – niedziela 10:00-16:00

Sezon letni:

od 1 kwietnia do 31 października 2021

wtorek – niedziela 10:00 – 18:00

 


Pozostałe aktualności:

Najstarsze lotnisko w Berlinie

Jarmarki w Berlinie. Czy odbędą się w 2020 r.?

Ciekawostki Berlin. TOP 10.