1 września 2021

Festiwal Świateł – zobacz rozświetlony Berlin!


Follow me! Aktualności Festiwal Świateł – zobacz rozświetlony Berlin!
Już 3 września rozpocznie się trwający aż 9 dni Berliński Festiwal Świateł. Będzie to już 17sty raz! Tegoroczne motto CREATING TOMORROW – Shaping the future today, czyli TWORZENIE JUTRA – Kształtowanie przyszłości dzisiaj – naświetla temat przyszłości, wzywając do większej odpowiedzialności za kondycję naszej planty, wspólnego dobra, człowieczeństwa, uważności i zachowania różnorodności kulturowej.

Festiwal Świateł to największa plenerowa galeria na świecie. Można podziwiać rozmieszczoną w całym Berlinie na około 186 kilometrach kwadratowych (!) unikalną sztukę świetlną. Wśród ponad 70 lokalizacjach są popularne i szeroko znane miejsca, takie jak Brama Brandenburska, Pałac Charlottenburg czy Wieża Telewizyjna. Jednak równie wspaniałe iluminacje będą wyświetlane w miejscach mniej znanych. Wszystko to by skłonić odwiedzających do zejścia z głównych ulic stolicy Niemiec.

W takim wydaniu Berlin można zobaczyć tylko raz do roku. Festiwal Świateł to jedno z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie.  Jak co roku, pokazy sztuki świetlnej i 3D przeplatają się z efektownymi projekcjami, które opowiadają różne historie, i zabawne i takie które wzruszają i uczą, ponieważ przekazują tematy wymagające uwagi. Każdego z 9 dni będzie można zobaczyć inną projekcję.

Warto sprawdzić program na stronie organizatora i zaplanować sobie spacer po wyjątkowym w tym okresie Berlinie. Wycieczkę można rozpocząć na jednym z proponowanych przez nas przystanków, np. na Alexanderplatz, lub Berlin Südkreuz, skąd można pojechać do centrum Berlina S-Bahnem mijając po drodze wiele atrakcji.

Niezależnie czy planujemy jednodniową wycieczkę, czy też chcemy spędzić w Berlinie kilka dni, pamiętajmy, że jest już jesień. Aby móc w pełni skorzystać z atrakcji szykowanych przez organizatorów w tym pięknym mieście nie zapomnijmy o wygodnych butach, parasolu lub płaszczu przeciwdeszczowym i wygodnym plecaku. Miłośnikom fotografii polecamy zabrać dodatkowe baterie lub powerbanka, by uniknąć rozładowania sprzętu w momencie złapania idealnego kadru. 😉

Listę tegorocznych lokalizacji można znaleźć na stronie organizatora:

Festiwal Świateł 


Powiązane aktualności:

FlixBus Szczecin – Berlin: aż 11 przejazdów dziennie!

Niemcy zmieniają obostrzenia – od 23 sierpnia obowiązuje zasada 3G