30 września 2022

Co zwiedzać w Londynie? Loty z Goleniowa na Stansted


Follow me! Aktualności Co zwiedzać w Londynie? Loty z Goleniowa na Stansted

Przejazd na lotnisko Goleniów, czyli busem na samolot do Londynu

Wygodne połączenie Szczecin – Londyn Stansted zachęca do wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii – podróż z Goleniowa możliwa jest praktycznie każdego dnia tygodnia.

Lot z Goleniowa do Londynu zajmuje niewiele ponad półtorej godziny. Bezpośrednie połączenia Szczecin Goleniów – Londyn Stansted realizuje Ryan Air. Ceny lotów rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Ze Stansted do centrum Londynu funkcjonuje dość zgrabny dojazd, np. za pomocą Stansted Express – pociągu kursującego co 15-30 min. Po 45 minutach jesteśmy w centrum. Rachunek czasowy jest więc następujący: 35 min (centrum Szczecina – lotnisko Goleniów) + 110 min (Goleniów – Londyn Stansted) + 45 min (Stansted – centrum Londynu). Po około 3 godzinach podróży możemy zacząć zwiedzać. Co ważne, czas jest po naszej stronie – na miejscu cofamy zegarek o godzinę.
 
 

Co zwiedzać w Londynie?

Big Ben i Pałac Westminsterski

Zaczynamy od siedziby parlamentu brytyjskiego i jednego z najsłynniejszych zegarów na świecie – Big Bena.

Tower Bridge

Kultowy punkt orientacyjny Londynu i jedno z najbardziej lubianych zabytków w Wielkiej Brytanii. W obrębie konstrukcji mostu i wiktoriańskich maszynowni funkcjonuje również wystawa dedykowana Tower Bridge.

Tate Modern

Narodowe muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej w Londynie w którym zobaczycie prace Picassa, Rothko, Dali’ego czy Matisse’a.

Abbey Road

Prawdziwą Beatlemanie mamy już raczej za sobą, choć do dziś spotkasz wiernych fanów The Fab Four. I choć mówimy o nich czwórka z Liverpoolu, to największe przeboje Lennona i spółki nagrane zostały właśnie w Londynie. Przejście po pasach z okładki Abbey Road, to po prostu pozycja obowiązkowa.

Hyde Park

Niegdyś teren łowiecki dla Henryka VIII jest głównym parkiem Londynu, wpisanym na listę I stopnia w Westminster, największym z czterech parków królewskich, które tworzą łańcuch od wejścia do Pałacu Kensington.

Pałac Buckingham

Największy na świecie pałac królewski. Ten imponujący budynek jest symbolem brytyjskiej monarchii i siedzibą królewskiego rodu od 1837 roku. To właśnie w Buckingham odbywają się najważniejsze uroczystości państwowe.

Busy Szczecin Goleniów, czyli jak dojechać na lotnisko?

Na wszystkie wyżej wymienione loty transport na lotnisko Goleniów zapewni marka Follow me! Do wyboru masz jedną z trzech usług:

Zobacz także: