23 września 2022

Lecicie do Oslo? Oto propozycje!


Follow me! Aktualności Lecicie do Oslo? Oto propozycje!
Weekend w kraju Muncha i Carlssena?

W cyklu łatwy, szybki i wygodny pomysł na podróż przedstawiamy kolejną atrakcyjną destynację: stolicę wikingów – Oslo.

Dwudniowy „trip” do kraju fiordów to świetna opcja, np. city break ze znajomymi lub rodziną.

Zacznijmy od najważniejszego: dojazd. Z Goleniowa polecimy na dwa lotniska stolicy Norwegii – Oslo Torp oraz Oslo Gardermoen. Lot zajmie nam zaledwie półtorej godziny. Z tego drugiego do centrum Oslo dojedziemy sprawniej, nie oznacza to jednak, że transfer z Torp nie jest możliwy. Podróż zajmie jednak odrobinę dłużej.

Loty ze Szczecińskiego Portu Lotniczego do Gardermoen obsługuje linia Norwegian dwa razy w tygodniu, we:

  • wtorki (do 25.10.2022)
  • soboty (do 29.10.2022)

Do Torp możemy polecieć liniami Wizz Air:

  • w poniedziałki, środy i piątki (do 28.10.2022),
  • we wtorki i soboty (od 30.10.2022),
  • od 15.12.2022 także w czwartki.

Decyzja podjęta, bilety kupione, bus na lotnisko grzeje silnik (ok, bez przesady – jesteśmy eko – maksymalnie jak to możliwe!).

Do centrum z Torp dojedziecie pociągiem i shuttle-busem, z Gardemoen weźmiecie bezpośredni pociąg do centrum i wysiądziecie na dworcu głównym lub przy National Theater.

Jesteśmy na miejscu. Co warto zobaczyć w Oslo?

Muzeum Kon-Tiki

Thor Heyerdahl (1914-2002) to jeden z najsłynniejszych odkrywców w historii. W 1947 r. Heyerdahl przepłynął Ocean Spokojny na tratwie z drewna balsa, a jego film dokumentalny o tej wyprawie zdobył nagrodę Oscara. W muzeum obejrzysz oryginalną tratwę z drewna balsa i trzcinową łódź Ra II oraz wiele innych przedmiotów ze słynnych wypraw Heyerdahla, które znajdują się wśród eksponatów wystawy.

Oslo’s Opera

Opera w Oslo znajduje się tuż przy porcie, z zakrzywioną, białą fasadą, która wydaje się wznosić z wody. Zachęca swoich gości do wspinania się na jego dach i podziwiania panoramy Oslo i fiordu przez cały rok.

Munch

„Krzyk” zna praktycznie każdy. Kolekcja MUNCHA, pozostawiona miastu Oslo przez samego artystę, składa się z obrazów, grafik i rysunków. Jest to największa kolekcja dzieł sztuki jednego artysty. Edvard Munch ma wyjątkową pozycję wśród malarzy skandynawskich i jest uważany za pioniera ekspresjonizmu.

Muzeum Narciarstwa Holmenkollen

Znajduje się pod słynną skocznią narciarską, jest najstarszym tego typu obiektem na świecie. To blisko 4000 lat historii, a wystawa 2500 par nart zawiera również te, niektóre należały do ​​najsłynniejszych norweskich narciarzy i członków rodziny królewskiej.

Klub szachowy The Good Knight

Pierwszy bar szachowy w Norwegii jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych grą – bez względu na wiek, poziom czy płeć. Kawiarnia w ciągu dnia, w nocy zamienia się w bar z dużym wyborem piw. Kto wie, a może spotkacie Magnusa?

Busy Szczecin Goleniów, czyli jak dojechać na lotnisko?

Na wszystkie wyżej wymienione loty transport na lotnisko Goleniów zapewni marka Follow me! Do wyboru masz jedną z trzech usług:

Zobacz także: