23 września 2020

Wynajem autokaru – na co warto zwrócić uwagę?


Follow me! Aktualności Wynajem autokaru – na co warto zwrócić uwagę?

Wynajem autokarów – na co powinieneś zwrócić uwagę?

Decydując się na skorzystanie z usług wynajmu autokaru, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Wiele zależy od rodzaju planowanego przejazdu, ilości osób oraz długości trasy jaką przyjdzie nam wkrótce pokonać. Bardzo wielu klientów poszukując autokar na wynajem kieruje się jedynie niską ceną, co zwłaszcza przy usługach przewozowych bywa dużym błędem. Na co więc należy zwrócić uwagę decydując się na wynajęcie autobusu?

Po pierwsze – bezpieczeństwo.

Brzmi jak frazes, jednak to aspekt, który każdy klient powinien stawiać na pierwszym miejscu. Przed dokonaniem wyboru przewoźnika zadaj mu wiele pytań o to jak firma dba o bezpieczeństwo. Zapytaj o stan floty, w jakim wieku jest autokar, czy posiada aktualne przeglądy, sprawdź opinie w Internecie. Pamiętaj, że przed podróżą masz prawo poprosić odpowiednie służby o sprawdzenie stanu technicznego autobusu.
W obecnych czasach doszedł jeszcze jeden czynnik, na który należy zwrócić uwagę. To bezpieczeństwo sanitarne pasażerów. Zapytaj przewoźnika czy pojazdy są regularnie dezynfekowane i sprzątane, sprawdź, czy zostały wdrożone odpowiednie procedury w firmie. Tutaj możesz zapoznać się procedurami jakie zostały wdrożone w Follow me! w związku z pandemią Koronawirusa -> https://followme.pl/procedury-covid-19-w-pojazdach-follow-me/

Po drugie – komfort.

Wynajem autokaru na wesele, a może dla Twojej drużyny sportowej, która wkrótce rozegra ważny turniej na drugim końcu Polski? Nieważne, gdzie planujesz wyjazd, ważne abyś zadbał o odpowiedni komfort dla uczniów, pracowników, przyjaciół czy rodziny. Przed podjęciem decyzji pomyśl jak długa podróż Cię czeka. Kilkugodzinna podróż w ciasnym autokarze nie jest przyjemna a w skrajnych przypadkach może stać się prawdziwym koszmarem.

Pytaj, zanim podejmiesz decyzję. Nie bój się pytać przewoźnika o udogodnienia, w końcu to Ty wynajmujesz autokar i to Ty nim będziesz podróżował. Zapytaj o udogodnienia, sprawdź jakie odstępy są między fotelami, czy każdy pasażer podczas przejazdu będzie miał dostęp do gniazdka lub złącza USB, czy w autobusie jest toaleta itp.. Często takie informacje są dostępne na stronach przewoźników, np. w Follow me! możesz udogodnienia sprawdzić na stronie Flota -> https://followme.pl/nasza-flota/

Po trzecie – cena.

Jeżeli wybrałeś już grupę przewoźników, która spełnia Twoje wymagania względem komfortu i bezpieczeństwa porównaj ceny. To bardzo ważny czynnik, jednak warto również jemu przyjrzeć się przed podjęciem decyzji.
Sprawdź czy podana cena jest w netto czy brutto, czy wliczone są wszystkie dodatkowe opłaty jak np. płatne autostrady, ewentualne noclegi kierowcy itp. Przy przejazdach międzynarodowych warto zwrócić uwagę na sposób rozliczania przez przewoźnika, czy uwzględnia inny podatek obowiązujący na terenie kraju przez który będzie odbywała się podróż autokarem.

Wynajem autokaru w Szczecinie jaka cena?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena wynajmu autobusu zależy od takich czynników jak ilość osób, ilość km, długość wyjazdu, dodatkowe opłaty np. autostrady. Chcąc poznać jaka jest cena za wynajem autokaru, najlepiej zwrócić się do przewoźnika. Wycena przecież nie jest zobowiązująca. W Follow me! takie zapytanie możesz złożyć bezpośrednio na stronie https://booking.followme.pl/coaches.