20 marca 2021

Wjazd do Niemiec z negatywnym testem! Są wyjątki!


Follow me! Aktualności Wjazd do Niemiec z negatywnym testem! Są wyjątki!

Wjazd do Niemiec z negatywnym testem! Są wyjątki!

Od niedzieli 21 marca 2021 r. przy wjeździe z Polski do Niemiec obowiązkowe będzie posiadanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Zwolnieni z tego obowiązku będą podróżujący przez Niemcy w tzw. tranzycie, a więc np. osoby podróżujące z lotniska Berlin Brandenburg. Wprowadzone obostrzenie dotyczy więc głównie osób dla których Niemcy są krajem docelowym podróży lub osób, które na terenie Niemiec planują kilkudniowy pobyt.

Nowe obostrzenia zostały nałożone, ze względu na dodanie Polski przez Instytut Roberta Kocha na listę o szczególnie wysokim ryzyku związanym z dużą liczbą zakażeń. Nowe regulacje nakładają na podróżujących z Polski do Niemiec nowe obostrzenia, a wiec obowiązek posiadania negatywnego testu. Co ważne,  szczepienie przeciwko koronawirusowi lub posiadanie przeciwciał (ozdrowieńcy) nie zwalnia z obowiązku wykonania testu lub odbycia kwarantanny.

Nadal możesz podróżować z lotniska Berlin Brandenburg bez testu!  

Pasażerowie podróżujący z Follow me! ze Szczecina na lotnisko Berlin Brandenburg nie mają obowiązku posiadania negatywnego testu na koronawirusa, pod warunkiem że kontynuują swoją podróż wylatując do innego kraju. Warto jednak sprawdzić, czy docelowy kraj do którego podróżujesz lub linia lotnicza z której korzystasz nie wymaga okazania takiego testu lub nie wprowadziła innych obostrzeń.

Test przed wjazdem do Niemiec. Kto nie musi okazywać testu?

Z tego obowiązku zwolniony jesteś, jeżeli:

– przewozisz zawodowo ludzi, towary lub dobra i jesteś w Polsce lub Niemczech mniej niż 72h (w Meklemburgii-Pomorzu Przednim przepisy landowe wymagają jednak testu również od kierowców zawodowych);

– przejeżdżasz przez Niemcy w tranzycie (bez zbędnych postojów);

– przejeżdżałaś/-eś wcześniej przez Polskę w tranzycie (bez zbędnych postojów);

– jesteś zwolniona/-y na podstawie decyzji właściwych władz lokalnych (np. urzędu ds. zdrowia).

 

Pamiętaj o obowiązku rejestracji swojego wjazdu z Polski do Niemiec na stronie www.einreiseanmeldung.de.

Z tego obowiązku zwolniony będziesz, jeżeli:

– przejeżdżasz przez Niemcy w tranzycie (bez zbędnych postojów);

– przejeżdżałaś/-eś wcześniej przez Polskę w tranzycie (bez zbędnych postojów);

– podróżujesz w ramach małego ruchu przygranicznego do 24h.

UWAGA: W ruchu przygranicznym z Polską występują ograniczenia we wjeździe na teren Berlina, Brandenburgii, Meklemburgii – Pomorza Przedniego oraz Saksonii. Do Berlina, Brandenburgii i Meklemburgii – Pomorza Przedniego NIE można wjechać bez kwarantanny w ramach małego ruchu przygranicznego.

Kwarantanna w Niemczech? Czy muszę poddać się kwarantannie po wjeździe z Polski?

Osoby które podróżują do Niemiec i kraj ten jest docelowym miejscem ich podróży lub planują tam kilkudniowy pobyt wciąż obowiązuje kwarantanna. Uzyskanie negatywnego wyniku testu przed wjazdem, szczepienie przeciwko koronawirusowi lub posiadanie przeciwciał (ozdrowieńcy) nie zwalnia z kwarantanny. O tym, czy jesteś zwolniony z kwarantanny decydują przepisy kraju związkowego do którego wjeżdżasz. Długość trwania kwarantanny oraz możliwość zwolnienia różnią się w zależności od kraju związkowego.

Źródło: www.gov.pl

 


Pozostałe aktualności:

Wiosenna promocja na Family Airport Taxi

Wraca Flixbus Berlin Szczecin

Ozdrowieńcy zwolnieni z kwarantanny