28 stycznia 2022

Wielka Brytania znosi obostrzenia dla podróżujących. Więcej wylotów z Goleniowa


Follow me! Aktualności Wielka Brytania znosi obostrzenia dla podróżujących. Więcej wylotów z Goleniowa

Dobre wiadomości docierają do nas z Wielkiej Brytanii: już 11 lutego podróżowanie na Wyspy będzie dużo prostsze. Rząd brytyjski postanowił znieść większość restrykcji covidowych. Dodatkowo już od 4 lutego linie lotnicze Ryanair wznawiają loty z lotniska Szczecin Goleniów do Liverpoolu i Londynu.

Wielka Brytania ułatwia podróże biznesowe i turystyczne

To już fakt: Wielka Brytania otwiera swoje granice dla podróżnych i zmniejsza do niezbędnego minimum obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Z dniem 11 lutego 2022 r., od godziny 4:00 rząd brytyjski wprowadza nowe zasady wjazdu na Wyspy. Oto one:

  • osoby w pełni zaszczepione muszą wypełnić jedynie formularz kontaktowy, by podróżować po kraju bez przeszkód. Zniesione zostają obowiązkowe testy antygenowe, które dotąd trzeba było zrobić najpóźniej w drugim dniu pobytu na Wyspach.
  • osoby niezaszczepione muszą zrobić tylko dwa testy – pierwszy przed przyjazdem, a drugi (PCR) najpóźniej w drugim dniu po przybyciu do Wielkiej Brytanii. Podobnie jak osoby zaszczepione, będą proszone o wypełnienie uproszczonego formularza kontaktowego.

To spora zmiana. Dotąd osoby niezaszczepione w pełni musiały wykonać aż 3 testy (przed podróżą oraz w 2. i 8. dniu pobytu na Wyspach) i odbyć 10-dniową kwarantannę po przybyciu do kraju.

Jak poinformował rząd brytyjski, wprowadzone zmiany są ukłonem nie tylko w kierunku turystów pragnących odbyć podróż do Wielkiej Brytanii, ale także dla biznesu.

Świetne wiadomości z lotniska Goleniów!

Po kilkunastodniowej przerwie linie lotnicze Ryanair przywracają loty z lotniska Szczecin Goleniów do Wielkiej Brytanii.

Do Liverpoolu polecimy od 3 lutego. Loty realizowane będą w każdy czwartek oraz każdą niedzielę.

Dzień później, tj. 4 lutego, wyleci pierwszy samolot w kierunku Londyn Stansted. Tu linia obsługiwana będzie w każdy poniedziałek, piątek oraz niedzielę.

Na lotnisko w Goleniowe możesz pojechać:

Jednocześnie przypominamy, że od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest wyłącznie na podstawie ważnego paszportu.

Więcej aktualnych informacji o obostrzeniach dostępnych jest na www.gov.uk oraz na www.gov.pl.

—————————

[COVID-19 Update] Kolejne kraje w Europie otwierają się na turystów i znoszą większość obostrzeń covidowych