11 stycznia 2022

Roboty drogowe w Szczecinie – ul. Kolumba w przebudowie. Ważne informacje na temat przystanku Flixbusa


Follow me! Aktualności Roboty drogowe w Szczecinie – ul. Kolumba w przebudowie. Ważne informacje na temat przystanku Flixbusa

Modernizacja jezdni, chodników, skrzyżowań czy ścieżek rowerowych krok po kroku zmienia Szczecin na bardziej bezpieczny. Docelowo skróci czas przejazdów i lepiej skomunikuje miasto. Najnowszym etapem prac drogowców, jest długo wyczekiwana przebudowa ul. Kolumba.

Spieszymy jednak z informacją, że nasz przystanek Flixbus, obsługujący także podróżnych korzystających z liniowych przewozów Follow me!, będzie funkcjonował bez zmian. Przy czym dojazd do przystanku możliwy będzie wyłącznie od strony Pomorzan (ul. Kolumba w trakcie przebudowy będzie przejezdna, tylko w jednym kierunku).

Remont objąć ma kompleksową przebudowę torowiska, sieci trakcyjnej oraz, co dla nas najważniejsze, także chodników i jezdni w obu kierunkach. Całość prac ma potrwać dwa lata.

O wszelkich ewentualnych zmianach dotyczących relokacji, bądź tymczasowego zamknięcia przystanku Follow me! i przystanku Flixbus Szczecin, będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie www oraz na naszym profilu na Facebooku.

Przy okazji, wszystkim podróżujących na lotnisko w Goleniowie, przypominamy, iż ze względu na remont al. Wyzwolenia, przystanek przy biurze LOT, będzie nieczynny do zakończenia remontu.

Linia autokarowa [Szczecin – Goleniów Lotnisko], obsługiwana będzie tymczasowo na trasie [Szczecin PKP ul. Kolumba 1 – Szczecin Dąbie PKP – Goleniów Lotnisko].

Tym samym zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby wyżej wymienione utrudnienia, nie wpłynęły na komfort i czas podróży.

Dla ułatwienia zachęcamy do pobrania Aplikacji Flixbus.