6 sierpnia 2021

Podróże last minute popularne jak nigdy wcześniej!  


Follow me! Aktualności Podróże last minute popularne jak nigdy wcześniej!  

Podróże last minute popularne jak nigdy wcześniej!  

Niemal codziennie dobiegają do nas informacje o zmieniających się  zasadach bezpieczeństwa i obostrzeniach. Bardzo często procedury te różnią się w zależności od kraju docelowego. W związku z dużą dynamiką zmian, wiele osób decyduje się na wyjazd zagraniczny w ostatniej chwili. Dzięki temu oferty last minute biją rekordy popularności.

Poniżej znajdziesz ważne informacje dla osób rozważających wakacje last minute. Gdzie wakacje bez testu? Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Gdzie szukać last minute?

Od czego zacząć planując wakacje last minute?

Przede wszystkim jeśli planujesz urlop Last Minute za granicą, sprawdź jakie są aktualne warunki wjazdu do poszczególnych krajów. Możesz zapoznać się z naszym artykułem Gdzie na urlop? w którym znajdziesz wiele informacji odnośnie aktualnych obostrzeń. Pamiętaj jednak, żeby za każdym razem porównać te informacje z oficjalnymi stronami rządowymi poszczególnych krajów.

Zapoznaj się z ofertami różnych biur podróży. Oprócz porównania cen i atrakcyjności oferty, koniecznie sprawdź jakie formy zabezpieczenia w przypadku odwołania lotów oferuje dane biuro. Niektóre oferty zawierają już wliczone ubezpieczenie turystyczne.

Gdzie wakacje bez testu?

Warto zwrócić uwagę, że większość krajów europejskich zniosła obostrzenia dla osób zaszczepionych. Jeżeli posiadasz europejski certyfikat znacznie łatwiej będzie Ci zorganizować taki wyjazd.

W innej sytuacji w wielu krajach będziesz zobowiązany do wykonania testu na koronawirusa. Biorąc pod uwagę, że wyjazdy last minute nie pozostawiają wiele czasu na organizację, warto sprawdzić do których państw możesz polecieć na wakacje bez aktualnego testu.

– Albania (z wyjątkiem lotów z lądowaniem na Korfu w Grecji)

– Cypr Południowy

– Czarnogóra

– Dominikana

– Hiszpania (z wyjątkiem Wysp Kanaryjskich)

– Kostaryka (z wyjątkiem przelotów z przesiadką w Niemczech)

– Macedonia

– Meksyk (z wyjątkiem przelotów linią lotniczą KLM)

– Rumunia

Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

Jak pokazuje wiele raportów i analiz podróżowanie w obecnych czasach przy zachowaniu odpowiednich środków jest całkowicie bezpieczne. Dotyczy to również wyjazdów last minute, mając do dyspozycji niewiele czasu warto jednak zadbać o kilka istotnych kwestii.

Przede wszystkim wykup ubezpieczenie turystyczne, które w razie potrzeby pokryje koszty leczenia. Zwróć uwagę na zakres jaki oferuje dana firma ubezpieczeniowa, nie wszystkie oferty pokrywają np. koszty hospitalizacji.

Niezależnie od tego, gdzie spędzisz tegoroczne wakacje, pamiętaj o przestrzeganiu ogólnych zasad sanitarnych. Warto więc, podczas podróży utrzymywać dystans społeczny, nosić maseczkę, unikać zatłoczonych miejsc, czy regularnie myć ręce.

Decydując się na podróż last minute sprawdź bieżące informacje na stronach rządowych oraz informacyjnych w danym kraju o obecnej sytuacji pandemicznej.

 

źródło: fly4free.pl, gov.pl 

 


Pozostałe aktualności:

Od sierpnia nowe wytyczne przy wjeździe do Niemiec

Promocja! Transfer na lotnisko Gdańsk 20% taniej!

BER BUS – nowy sposób podróżowania na lotnisko BER