8 grudnia 2023

Pamiętaj o tych 5 rzeczach przy wynajmie autokarów


Follow me! Aktualności Pamiętaj o tych 5 rzeczach przy wynajmie autokarów

Wynajem autokaru na ferie i zielone szkoły

Wycieczki dla najmłodszych grup szkolnych i przedszkolnych to świetna okazja na poznanie regionu, specjalistyczne warsztaty w terenie i integrację społeczności uczniowskiej. Jest to jednak również duże wyzwanie dla organizatora wyjazdu na ferie czy zieloną szkołę. Przy podejmowaniu decyzji odnośnie wyboru przewoźnika autokarowego, z którym będziemy współpracować należy zwrócić uwagę na kilka pozornie drobnych spraw.

Wynajem autokarów – na co zwrócić uwagę?

Sprawdź co zrobić, żeby uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przez organizatorów wyjazdów na ferie oraz inne wycieczki.

  1. Kontrola autokaru przed wyjazdem – dokładna weryfikacja stanu technicznego autokaru. Aby mieć pewność, że pojazd jest w pełni sprawny, należy przed wyjazdem poprosić policję o skrupulatną kontrolę.
  2. Sprawdzenie wieku autokaru – zadbaj o to, aby przewoźnik na etapie podpisywania umowy zagwarantował, że podstawi konkretny model lub rocznik autokaru. Sprawdź też czy autokar, który podjechał jest zgodny z modelem i wiekiem autokaru, który został uzgodniony w zamówieniu. Nowoczesny autokar posiada zaawansowane systemy bezpieczeństwa.
    Jak sprawdzić wiek autokaru? Kliknij TUTAJ
  3. Sprawdzenie stanu psychofizycznego i uprawnień kierowcy – podczas kontroli policji należy zweryfikować czy kierowca jest odpowiednio przygotowany do jazdy oraz czy posiada stosowne dokumenty.
  4. Brak jasno ustalonych zasad obowiązujących podczas podróży – niezwykle ważna jest opieka i kontrola nad dziećmi w czasie jazdy, aby kierowca mógł skupić się w 100% na prowadzeniu autokaru. Opiekunowie powinni zadbać również o odpowiednią widoczność dzieci przy wysiadaniu z autokaru – zwłaszcza po zmroku istotne są kamizelki odblaskowe. Autokar powinien również być oznakowany tabliczką – przewóz dzieci.
  5. Niedokładne ustalenia w zakresie trasy i przystanków – niezrozumienie trasy podróży oraz jej harmonogramu może prowadzić do nieplanowanych przestojów, spóźnień i zmęczenia uczestników podróży. Jeśli autokar będzie jechał przez wiele godzin, warto ustalić gdzie planowany będzie postój dla grupy.

Unikanie tych błędów wymaga starannego planowania, komunikacji i współpracy z rzetelną firmą przewozową. Zadbanie o te aspekty pomaga w zapewnieniu bezpiecznej, wygodnej i satysfakcjonującej podróży dla wszystkich uczestników.

follow-me-autokar-szczecin

Jaki autokar wybrać?

Dysponujemy autokarami z miejscami dla nawet 59 pasażerów. W zależności od wielkości grupy, dobierzemy odpowiedni autokar, aby uczestnicy czuli się w nim komfortowo.

Dla mniejszych grup oferujemy wynajem busów oraz minivanów – dla grup od 7 do 23 osób.

Wszystkie dostępne pojazdy możesz zobaczyć TUTAJ – sprawdź liczbę miejsc oraz dostępne udogodnienia.

Jak wynająć autokar Follow me?

Zobacz również: