18 października 2023

Jak zadbać o bezpieczeństwo pasażerów w autokarach?


Follow me! Aktualności Jak zadbać o bezpieczeństwo pasażerów w autokarach?

Bezpieczeństwo podróży jest kluczowe dla komfortu przejazdu. W odpowiedzi na to wyzwanie, wprowadziliśmy zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Jednym z kluczowych elementów są innowacyjne rozwiązania związane z nagrywaniem wideo i monitorowaniem online.

Sprawdź poniżej, jakie technologie wykorzystujemy w naszych autokarach i jak wpływają one na bezpieczeństwo podróży.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa w autokarach

  • Lokalizacja pojazdu – monitorowanie trasy pozwala otrzymywać na bieżąco informacje o tym, gdzie znajduje się autokar. Daje to możliwość obserwowania trasy przejazdu, np. dla rodziców wysyłających swoje dzieci na wycieczkę szkolną.
  • Nagrywanie przejazdu i automatyczne przesyłanie – kamera, która jest integralną częścią nowoczesnych systemów bezpieczeństwa w autokarach, nagrywa przez cały czas, gdy pojazd jest w ruchu. Co więcej, nagrania zdarzeń, takich jak nagłe hamowanie czy używanie telefonu podczas jazdy, są automatycznie pobierane z kamery i przesyłane do centralnego systemu monitorowania.
  • Powiadomienia dla kierowcy – technologia sztucznej inteligencji rozpoznaje ryzykowne zachowania i ostrzega kierowcę, pomagając mu uniknąć niebezpieczeństwa. W przypadku takich sytuacji, system natychmiast informuje kierowcę za pomocą alarmów dźwiękowych i wizualnych, umożliwiając szybką reakcję.
  • Podgląd na żywo – system umożliwia oglądanie transmisji na żywo z kamer zainstalowanych na autokarach. To oznacza, że zarządcy floty mogą monitorować zarówno drogę, jak i zachowanie kierowców w czasie rzeczywistym.

Powyższe rozwiązania są stosowane we wszystkich naszych autokarach – niezależnie od tego, czy jest to transfer lotniskowy, wycieczka szkolna czy wyjazd służbowy. Te nowoczesne technologie to krok w stronę poprawy bezpieczeństwa nie tylko dla pasażerów, ale również dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

autokar-follow-me-szczecin

Zobacz również: