4 marca 2021

Niemcy przedłużają lockdown, ale znika część restrykcji.


Follow me! Aktualności Niemcy przedłużają lockdown, ale znika część restrykcji.

Niemcy przedłużają lockdown, ale znika część restrykcji.

Niemiecki Rząd i przemierzy krajów związkowych podjęli decyzje o przedłużeniu lockdownu w Niemczech o kolejne 3 tygodnie. Rządzący zgodzili się jednak na zniesienie części restrykcji, z zastrzeżeniem, że w przypadku pogarszającej się sytuacji w poszczególnych regionach mogą one zostać przywrócone. Większość obostrzeń została jednak przedłużona do 28 marca 2021 r.

Jakie obostrzenia zostały złagodzone?

Prywatne spotkania – od 8 marca będzie możliwość spotkania się w większym gronie niż dotychczas. Nie będzie to jednak całkowite zdjęcie tego obostrzenia, od poniedziałku będą mogły się spotkać maksymalnie 5 osób (nie licząc dzieci do 14. roku życia) lub w landach o najniższej liczbie zachorowań do 10 osób.

Częściowo odmrożony handel i usługi – od marca możliwe będzie skorzystanie z usług księgarni, kwiaciarni i sklepów ogrodniczych. Wcześniej zezwolono na otwarcie salonów fryzjerskich. Oczywiście wszystkie punkty będą musiały ściśle przestrzegać zasad higieny. W regionach o najniższej liczbie zachorowań zostaną otwarte muzea, galerie, ogrody zoologiczne i botaniczne, wymogiem będzie jednak wcześniejsze zgłoszenie przyjścia.

Dozwolone uprawianie sportu – mieszkańcy będą mogli uprawiać sport indywidualnie lub w parach, dodatkowo na świeżym powietrzu będą mogły trenować dzieci do 14. roku życia, jednak maksymalnie w 10 osobowej grupie.

Kolejne luzowanie obostrzeń już za 14 dni?

Jeżeli nie zostanie odnotowany wzrost zachorowań w związku z aktualnymi decyzjami, rząd zakłada zdjęcie kolejnych obostrzeń.  Planuje się zezwolenie na otwarcie gastronomii (tylko ogródki), kin, teatrów, sal koncertowych. Ponadto ma zostać również zezwolone uprawianie sportu w halach sportowych (bezkontaktowe dyscypliny) oraz zajęcia grupowe na świeżym powietrzu.

Lockdown a podróże do lub przez Niemcy?

Nie zmieniły się postanowienia dotyczące podróży. Podróż do Niemiec czy przez Niemcy wciąż jest dozwolona ale na ściśle określonych zasadach. Więcej na temat tych obostrzeń przeczytasz na stronie: Lockdown w Niemczech

 

Źródło: www.dw.com