16 kwietnia 2021

Flixbus wznawia kursy w Wielkiej Brytanii.


Follow me! Aktualności Flixbus wznawia kursy w Wielkiej Brytanii.

Flixbus wznawia kursy w Wielkiej Brytanii.

Życie na wyspach po twardym lockdownie zaczyna wracać do normy. Widać to również w ruchu pasażerskim, który zaczyna dynamicznie rosnąć. Również Flixbus w Wielkiej Brytanii przywraca znaczną część połączeń, które były wstrzymane.

Pierwsze zielone autobusy ruszyły na drogi już 15 kwietnia, a uruchomionych zostało łącznie 18 linii łączących 12 miast. Pasażerowie będą mogli podróżować z Flixbusem m.in. do Londynu, Birmingham, Bradford, Bristolu, Cardiff, Derby, Leeds, Leicester czy Manchesteru.

Przejazdy realizowane przez Flixbus wciąż jednak będą realizowane przy zachowaniu specjalnych procedur sanitarnych, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo pasażerów i pracowników.

Wielka Brytania luzuje obostrzenia

Od 12 kwietnia Wielka Brytania rozpoczęła luzowanie obostrzeń po tzw. twardym lockdownie. To efekt znacznie mniejszej liczby nowych zakażeń oraz szerokiej skali szczepień przeciw COVID. Prognozy odnośnie rosnącego ruchu pasażerskiego w Wielkiej Brytanii są obiecujące i wszystko wskazuje na to, że wkrótce siatka połączeń będzie dynamicznie rosła.

Kiedy Flixbus wznowi połączenia w kolejnych krajach?

Nowości w ofercie Flixbus pojawią się wkrótce nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Szwecji. Właśnie ten kraj będzie drugim (po Niemczech), w którym zostanie uruchomiona oferta FlixTrain. Pierwsza linia kolejowa Flixa na trasie Göteborg – Sztokholm zostanie uruchomiona już 6 maja 2021 r.

Ponownego uruchomienia większej ilości połączeń autobusowych Flixbus należy spodziewać się w krajach, które znosić będą obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Prognozuje się, że w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się większej liczby połączeń Flixbusa również w Polsce.

 

Źródło: transport-publiczny.pl


Pozostałe aktualności:

Do Grecji bez kwarantanny już od przyszłego tygodnia?

Do Chorwacji bez kwarantanny!

Paszport immunologiczny – od kiedy, ile kosztuje?