27 września 2020

Berlin ZOB gdzie to jest?


Follow me! Aktualności Berlin ZOB gdzie to jest?

Berlin ZOB gdzie to jest?

Centralny Dworzec Autobusowy Berlin to główny dworzec autobusów w stolicy Niemiec. Dworzec zlokalizowany jest w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w bezpośrednim sąsiedztwie terenów targowych Berlin Messe i charakterystycznej Wieży Radiowej. Dworzec jest dobrze skomunikowany z centrum Berlina oraz pozostałymi dzielnicami. Jest również miejscem w którym łączą się trasy międzynarodowe. To właśnie tutaj jadąc ze Szczecina np. do Paryża, Mediolanu czy Amsterdamy będziesz przesiadał się do autobusu docelowego.

Rozbudowa dworca Berlin ZOB.

W związku z rosnącym ruchem pasażerskim Dworzec autobusowy Berlin ZOB jest rozbudowywany od kilku lat. Przebudowa obejmuje niemal każdy aspekt infrastruktury, od peronów po budynki dworcowe. Najważniejszą zmianą jest zwiększenie powierzchni całego dworca do 2800 m.kw. oraz zwiększenie liczby przystanków do 33 stanowisk. Dworzec został również wyposażony w nowoczesny system informacji pasażerskiej. Istniejące wcześniej perony zostały odnowione oraz zyskały nowe zadaszenie. Mimo trwających prac dworzec wciąż funkcjonuje i pozostaje najważniejszym miejscem przesiadkowym centrum Berlina. Dworzec Berlin ZOB wg. zapowiedzi zostanie w pełni ukończony do 2022 r.

Z dworca ZOB do centrum Berlina

Dworzec autobusowy jest dobrze skomunikowany z centrum Berlina. W pobliżu Dworca Berlin ZOB znajdują się m.in. stacja kolejki U2 Kaiserdamm lub stacja S-bahn Messe Nord/ICC – S41, S42, S46. Linią U2 możesz dojechać bezpośrednio m.in. do OlymiaStadion, Zoologisher Garten, Potsdamer Platz czy Alexanderplatz.

Dworzec jest również dobrze skomunikowany z centrum i innymi dzielnicami miasta miejską komunikacją autobusową. Przystanki znajdują się bezpośrednio przy dworcu.

Dworzec ZOB – Flixbus największym przewoźnikiem 

Berliński dworzec autobusowy od kilku lat zdominowany jest przez jednego przewoźnika, jest nim oczywiście Flixbus z którym współpracuje m.in. Follow me! Charakterystyczne zielone autokary odjeżdżają z dworca ZOB do kilkuset miejscowości, dzięki czemu gwarantują dużą siatkę połączeń również dla mieszkańców Szczecina. Mieszkańcy naszego regionu mają do dyspozycji kilka kursów każdego dnia łączące Szczecin z dworcem Berlin ZOB.

Bilety dostępne są na stronie www.flixbus.pl

 


Pozostałe aktualności:

Powstanie nowa linia zamiast LOT? – czytaj

Wycieczki ze Szczecina – Wiedeń, Bratysława. – czytaj