21 września 2020

Terminal 5 Berlin Brandenburg zamiast lotniska Schonefeld


Follow me! Aktualności Terminal 5 Berlin Brandenburg zamiast lotniska Schonefeld

Lotnisko Berlin Schonefeld z chwilą uruchomienia nowego lotniska Berlin Brandenburg BER stanie się jednym z terminali nowego portu a nie osobnym lotniskiem. Od wielu miesięcy lotnisko Berlin SXF przechodzi remont i jest przystosowywane, aby stać się częścią nowego portu Berlin BER. Lotnisko SXF jest odświeżane, unowocześniane a najbardziej widoczne zmiany dla pasażerów to ujednolicanie nazewnictwa i oznakowania lotniska Schonefeld z nowym lotniskiem BER.

Zamiast SXF będzie BER Terminal 5

Pierwszą widoczną zmianą było nowe nazewnictwo terminali na lotnisku Schonefeld wprowadzone w czerwcu 2020 roku. Dawne nazewnictwo, a więc Terminal A, B, C czy D został zastąpiony i aktualnie na lotnisku SXF mamy już terminale K, L, Q i M. Wszystko oczywiście po to, aby dopasować się do oznakowania i nazewnictwa pozostałych terminali nowego lotniska Berlin Brandenburg.

Samo lotnisko Berlin Schonefeld z dniem 25.10.2020 roku zmieni nazwę, a obecny port stanie się Terminalem 5 lotniska Berlin Brandenburg. To o tyle istotne, że poszukując biletów lotniczych po 25.10.2020 r. nie znajdziecie już na stronach przewoźników połączeń z lotniska Schonefeld, musicie wówczas zaznaczyć przelot/wylot do Berlin Brandenburg.

Terminal 5 dla tanich linii lotniczych?

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie na terminalu 5 obsługiwani będą przede wszystkim pasażerowie tanich linii lotniczych. Największym użytkownikiem lotniska BER oprócz Lufthansy będzie EasyJet, brytyjski przewoźnik z grupy low cost.

Jak dostać się z Terminala 5 na Terminal 1 Berlin Brandenburg?

Szybko i wygodnie będziemy mogli przemieszczać się pomiędzy terminalami 1,2 i 5 na lotnisku Berlin Brandenburg. Do dyspozycji pasażerów będą zarówno regularne autobusy kursujące co 9 minut jak i połączenie kolejką S-Bahn. Przejazd pomiędzy terminalami będzie oczywiście bezpłatny.

Jak dojechać ze Szczecina na Terminal 5 Berlin Brandenburg?

Wygodne i komfortowe transfery Szczecin Berlin Brandenburg oferuje Flixbus oraz Follow me! Follow me! przy współpracy z Flixbusem oferuje regularne połączenia liniowe, natomiast pod marką Follow me! przejazdy regularne door to door, Business Taxi oraz Family Airport Taxi.

 

 


Szczecin Berlin Brandenburg rozkład jazdy – https://followme.pl/rozklad-jazdy/

Follow me Szczecin Berlin Brandenburg – https://followme.pl/aktualnosci/bus-szczecin-berlin-brandenburg/

Flixbus Szczecin Berlin Brandenburg – www.flixbus.pl