7 września 2023

Ostatni moment na wizytę w Muzeum Pergamońskim w Berlinie


Follow me! Aktualności Ostatni moment na wizytę w Muzeum Pergamońskim w Berlinie

Muzeum Pergamońskie będzie zamknięte do 2027 roku.

Już wkrótce słynne Muzeum Pergamońskie w Berlinie przejdzie gruntowny remont. Odwiedzać można je tylko do 22 października 2023 roku.

Dla turystów zostanie ponownie otwarte dopiero w 2027 roku, jednak tylko częściowo. Prace remontowe mają potrwać aż 14 lat i dopiero wtedy muzeum zostanie otwarte w całości. Jak twierdzą zarządzający obiektem, jego całkowite zamknięcie pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze na renowację.

Co można zobaczyć w Muzeum Pergamońskim?

Największą popularnością cieszy się rekonstrukcja Wielkiego Ołtarza Zeusa, jednego z arcydzieł sztuki hellenistycznej. Przedstawia on bogów olimpijskich walczących z Gigantami.

Kolejną atrakcją jest rekonstrukcja Bramy Targowej, reprezentująca starożytną rzymską architekturę. Przedstawia wejście na targ w rzymskim mieście Milet.

Do najsłynniejszych eksponatów muzeum należy również rekonstrukcja Bramy Isztar – słynnej bramy miejskiej w Babilonie. Znajduje się ona w południowej części obiektu, więc zostanie otwarta dla turystów dopiero po całkowitym ukończeniu remontu – w 2037 roku.

berlin-muzeum-pergamonskie

Jak dojechać do Muzeum Pergamońskiego w Berlinie?

  • Flixbus – regularne połączenia ze Szczecina do Berlina. Kilkanaście kursów dziennie wg rozkładu jazdy. Do Muzeum Pergamońskiego najlepiej dojechać wysiadając na przystanku Alexanderplatz.
  • Wynajem busa z kierowcą dla rodziny lub grupy znajomych – przejazd spod domu bezpośrednio pod Muzeum Pergamońskie. Idealne rozwiązanie dla rodziny lub grupy znajomych.

family-airport-taxi


Zobacz także: