11 listopada 2020

Nowy zakaz lotów z Polski. Tylko 10 państw!


Follow me! Aktualności Nowy zakaz lotów z Polski. Tylko 10 państw!

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów zaktualizowało listę krajów z zakazem ruchu lotniczego do Polski. Nowe zasady obowiązują od 11 listopada, a tym razem na liście z zakazem znalazło się zaledwie 10 państw.

Od początku pandemii koronawirusa rząd wprowadza zakaz lotów do i z Polski z krajów o dużym zagrożeniu epodemiologicznym. Najnowsza lista jest jedną z najkrótszych od początku trwania pandemii i uwzględnia zaledwie 10 krajów. Z Polski nie polecimy m.in. do Bośni i Harcegowiny, Gryzji czy Czarnogóry. Na liście wciąż znajdują się Stany Zjednoczone, jednak loty pomiędzy Polską a USA nie zostały całkowicie zablokowane. Rozporządzenie wyróżnia dwa stany do których mogą odbywać się loty z Polski, są to Illinois i Nowy Jork.

Państwa z zakazem lotów do Polski. Obowiązuje od 11 listopada:

  1. Argentyna
  2. Armenia
  3. Bośnia i Hercegowina
  4. Czarnogóra
  5. Gruzja
  6. Jordania
  7. Kostaryka
  8. Liban
  9. Macedonii Północna
  10. Stanów Zjednoczonych (za wyjątkiem stanów Illinois i Nowy Jork)

Oczywiście powyższe zakazy nie obowiązują podróżujących na berlińskie lotnisko, powyższe obostrzenia dotyczą tylko polskich lotnisk. Aktualną siatkę połączeń na Berlin Brandenburg można sprawdzić na stronie lotniska https://ber.berlin-airport.de/en.html.

Przeczytaj jak dojechać na lotnisko Brandenburg , bilety na transfer na lotnisko Berlin Brandenburg zarezerwujesz na stronie https://booking.followme.pl/