19 września 2020

Kto wyląduje na Berlin Brandenburg jako pierwszy?


Follow me! Aktualności Kto wyląduje na Berlin Brandenburg jako pierwszy?

Nowe lotnisko Berlin Brandenburg BER zostanie uruchomione 31 października 2020 roku. Długo wyczekiwana inwestycja powoduje, że pasażerowie zastanawiają się nad wieloma aspektami związanymi z lotniskiem Brandenburg. Kto wystartuje jako pierwszy? Jakie linie lotnicze będą latały z BER? Czy będą nowe kierunki? Co z lotniskiem Berlin Tegel i Schonefeld?

Wiemy kto, wyląduje jako pierwszy!

Nie jest zaskoczeniem, że jako pierwszy na nowym lotnisku Berlin Brandenburg wyląduje samolot linii Lufthansa. Zaskakiwać może jednak, że równolegle pasa dotknie maszyna brytyjskich tanich linii lotniczych EasyJet. Zestawienie nie jest oczywiście przypadkowe, zarówno niemieckie linie lotnicze jak i brytyjski EasyJest będą największymi użytkownikami nowego portu lotniczego w Berlinie.

Co z lotniskiem Berlin Tegel i Berlin Schonefeld?

Termin zamknięcia lotniska TXL został ponownie przesunięty, Lotnisko Berlin Tegel będzie funkcjonowało do 8 listopada 2020 roku. Zarządcy berlińskich lotnisk chcą, aby ruch pasażerski i lotniczy płynnie został przekierowany na nowe lotnisko. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja drugiego berlińskiego lotniska. Berlin Schonefeld pozostanie aktywne, jednak już nie pod nazwą Berlin SXF a jako Terminal 5 nowego lotniska Berlin Brandenburg.

Jak dojechać na nowe lotnisko Berlin Brandenburg?

Ze Szczecina transfery liniowe i indywidualne zapewni oczywiście Follow me! Lider transferów lotniskowych w regionie już od sierpnia przyjmuje rezerwacje na przejazdy ze Szczecina na Berlin Brandenburg. Więcej informacji: Bus Szczecin Berlin Brandenburg

 


źródło:

https://www.flightglobal.com/airlines/berlin-brandenburg-preps-for-31-october-opening-following-long-troubled-slog/139954.article

https://turystyka.rp.pl/transport/lotniska/39204-kto-pierwszy-wyladuje-na-lotnisku-berlin-brandenburg