4 sierpnia 2020

Data otwarcia Berlin Brandenburg


Follow me! Aktualności Data otwarcia Berlin Brandenburg

Data otwarcia Berlin Brandenburg. Kiedy polecimy z nowego lotniska?

Wszystko wskazuje na to, że nic już nie zakłóci planowanego uruchomienia nowego lotniska w Berlinie. Budowę lotniska Berlin Brandenburg rozpoczęto w 2006 roku,  a w związku z jego budową zamknięto w 2008 roku najstarsze berlińskie lotnisko Berlin Tempelhof. Pierwsze lata budowy nie wskazywały, że planowany termin uruchomienia nowego lotniska może być zagrożony. Port lotniczy Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta miał rozpocząć działalność już w roku 2012, jednak z wielu powodów kolejne terminy otwarcia były przesuwane. Na przeszkodzie do uruchomienia nowego portu stanęły problemy z odbiorami technicznymi lotniska.

Nowa data otwarcia Berlin Brandenburg.  

Niemiecki Dozór Techniczny zatwierdził już ostatnie elementy budowy i wspólnie z zarządem nowego berlińskiego lotniska potwierdził, że port zostanie otwarty 31 października 2020 roku. Władze lotniska są przekonane, że aktualna sytuacja na rynku lotniczym nie wpłynie na zmianę decyzji i tym razem Port Lotniczy BER zostanie uruchomiony zgodnie z planem.

Zgodnie z czerwcowymi informacjami z chwilą uruchomienia Berlin Brandenburg zamknięte zostanie aktualnie największe lotnisko Berlin Tegel.

Jak dojechać ze Szczecina na lotnisko Berlin Brandenburg?

Za transfery Szczecin Berlin Brandenburg odpowiedzialny będzie oczywiście Follow me! Przejazdy indywidualne Business Taxi  oraz Family Airport Taxi można już rezerwować na naszej stronie booking.followme.pl. Informacje na temat przejazdów liniowych ogłosimy w późniejszym terminie, chcąc jak najlepiej dopasować godziny przejazdów do rozkładu lotów.

 

 


Przejazdy indywidualne Szczecin Berlin Brandenburg – rezerwuj

Rozkład jazdy Berlin Brandenburg – sprawdź 

Berlin Brandenburg informacje podstawowe – sprawdź