26 marca 2021

Czy mogę odebrać rodzinę z lotniska w Berlinie?


Follow me! Aktualności Czy mogę odebrać rodzinę z lotniska w Berlinie?

Czy mogę odebrać rodzinę z lotniska w Berlinie? Czy mogę pojechać prywatnym samochodem na lotnisko Berlin Brandenburg? Tranzyt przez lotnisko Berlin-Brandenburg.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie możesz zawieźć lub odebrać rodziny prywatnym samochodem z lotniska w Berlinie. Możesz pojechać prywatnym samochodem tylko wtedy, jeżeli planujesz wylot i kontynuujesz swoją podróż poza granice Niemiec (tzw. tranzyt), musisz wówczas podczas kontroli okazać np. bilet lotniczy.

Kraj Związkowy Brandenburgia już 16.12.2020 roku zawiesiła tzw. mały ruch graniczny z Polską, w związku z tym nie ma możliwości wjazdu bez obowiązku wykonania testu lub poddania się kwarantannie na teren Niemiec.

Nowe berlińskie lotnisko Berlin BER znajduje się w całości na terenie kraju związkowego Brandenburgii, gdzie został wprowadzony brak możliwości wjazdu do 24h bez kwarantanny. W przypadku wyrywkowej kontroli, funkcjonariusz może stwierdzić naruszenie przepisów dot. kwarantanny obowiązujących w Brandenburgii.

Naruszenie przepisów może wiązać się z nakazem opuszczenia terytorium Niemiec, mandatem karnym oraz skierowaniem sprawy do urzędu ds. zdrowia.

Osoby podróżujące przez lotnisko Berlin-Brandenburg powinny korzystać z innych możliwości transportu między lotniskiem a Polską. Tranzyt przez lotnisko Berlin-Brandenburg możesz zrealizować np. korzystając z usług profesjonalnego przewoźnika, rezerwację takiego przejazdu dokonasz na stronie https://booking.followme.pl/. Potwierdzenie rezerwacji przejazdu lub bilet na autobus w przypadku kontroli będzie dowodem, że znajdujesz się aktualnie w tzw. tranzycie.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

 


Pozostałe aktualności:

Przewozy indywidualne Szczecin Berlin

8 zasad bezpieczeństwa na lotnisku Berlin

Ozdrowieńcy zwolnieni z kwarantanny