30 maja 2020

Berlin Tegel zamknięte! Nowe lotnisko BER otwarte szybciej?


Follow me! Aktualności Berlin Tegel zamknięte! Nowe lotnisko BER otwarte szybciej?
Aktualizacja: 8.06.2020 Zarząd lotniska postanowił zmienić decyzję. Lotnisko Tegel pozostanie otwarte do 8.11.2020 r. więcej informacji ->  tutaj
Największe berlińskie lotnisko Tegel zostaje zamknięte 15 czerwca 2020 r. Decyzja spowodowana jest ograniczonym ruchem lotniczym w Europie i wysokimi kosztami utrzymania  portu. Zarządca berlińskiego lotniska, przekonuje, że zamknięcie jest tymczasowe i samoloty powrócą na Tegel w ciągu 2 miesięcy, do tego czasu cały ruch zostanie przekierowany na lotnisko Berlin Schönefeld.  Decyzja o powrocie do latania z Berlin Tegel uzależnione jest od ponownego uruchamiania połączeń lotniczych w lipcu.
Nieoficjalnie od kilku tygodni berlińskie media podają, że mogą to być ostatnie dni w 72 letniej historii portu lotniczego. Według tych informacji samoloty na lotnisko Tegel już nie wrócą, ze względu na uruchamiane w październiku nowe lotnisko Berlin Brandenburg BER.
Lotnisko Berlin Brandenburg BER zostanie uruchomione z ponad 8 – letnim opóźnieniem, jednak  nowa data została już ostatecznie potwierdzona i wszystko wskazuje na to, że port rozpocznie działalność już za kilka miesięcy.
Od 15 czerwca prawdopodobnie do października wszystkie loty w Berlinie obsługiwało będzie lotnisko Schönefeld, położone w bezpośrednim sąsiedztwie nowego portu BER. Lotnisko SXF docelowo ma zostać portem pomocniczym dla Berlin Brandenburg.
Oczywiście Follow me! będzie obsługiwało transfery na lotnisko Berlin Schönefeld zarówno w formie przejazdów indywidualnych typu Business Taxi czy Family Airport Taxi, jak i przejazdów liniowych.
Flixbus Szczecin Berlin Schonefeld